Ana Sayfa Teknoloji İnternet 2 Farklı Google Hesabıyla Aynı Anda Giriş Yapma ve Geçiş

2 Farklı Google Hesabıyla Aynı Anda Giriş Yapma ve Geçiş

1046
0

Eskiden Google çoklu hesap girişlerini desteklemiyordu. Fakat bu yıl gelen yeni bir güncellemeyle artık iki veya daha fazla Google hesabıyla giriş yapabiliyorsunuz.

Google Çoklu Hesap Nasıl Yapılır?

Bunun için herhangi bir program yada uzantı (Chrome eklentisi) kullanmanıza gerekmiyor. Aslında herhangi bir karmaşık ayar da yapmanıza gerek yok. Çünkü Google artık size bunu kendisi teklif ediyor.

Öncelikle Google hesabınıza giriş yapın. Ardından sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın. Eğer profil fotoğrafı eklemediyseniz, o zaman isminizin baş harfi gözükecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim yerde Serdar isminin baş harfi gözüküyor. Siz de bu şekildeki simgeye tıklayın.

Açılan ufak pencerenin sol alt köşesindeki Hesap ekleyin butonuna tıklayın.

Açılan ekranda yeni eklemek istediğiniz Google hesabının Gmail adresini girin ve İleri butonuna tıklayın. Sonraki ekranda ise sizden şifreniz istenecek. Şifreyi girin ve işlemi tamamlayın.

Böylece bundan sonra sağ üst köşedeki profil resminize (yada isminizin baş harfine) tıkladığınız zaman açılan pencerede iki farklı Google hesabınız da gözükecek. Bunlardan dilediğiniz birine tıklayarak anında geçiş yapabilirsiniz. Mesela benim yukarıdaki örnekte 2 farklı Google hesabım var.

Önceki İçerikEn Güzel Şekilli Yazı Yazma Siteleri 2019 (Eğlenceli, Komik ve Hareketli Karakterler Harfler)
Sonraki İçerikWordPress Siteden Tüm Fotoğrafları İndirme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz