3D Film İzleme Programları

Üç boyutlu filmleri bilgisayardan izlemek isteyen ziyaretçilerimiz için oldukça kapsamlı bir çalışma hazırladık. Bu yazımızda şuan piyasadaki en iyi 3D film izleme programlarının listesini paylaşıyoruz. Toplam 4 adet program sunuyoruz fakat bunların sadece üçüncüsü olan KMPlayer ücretsizdir. Diğerleri de çok kaliteli fakat ücretlidir ve deneme sürümleri 30 gündür.

1-Corel WinDVD

Corel WinDVD 11 Oynatıcı

Bu programla 3D Blu-ray filmleri izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra tüm DVD ve diğer popüler video formatlarını açabiliyor.

Ayrıca normal 2D filmleri üç boyutlu hale yani 3D’ye dönüştürebiliyor. Tüm yeni ses sitemlerini desteklemesinin yanında bozuk filmleri bile açabilmesiyle ön plana çıkıyor.

Evinizde 3D gözlüklerle üç boyutlu filmlerin tadını çıkarın!

Boyut: 118 MB

Lisans: Demo

İndirmek için tıklayınız.

2- SoundTaxi 3D Video Player

3D Video Player

3D filmleri izleyebileceğiniz kaliteli bir alternatif programdır. İki boyutlu sıradan filmleri anında üç boyutlu hale çevirme desteği mevcuttur. Ayrıca yüksek çözünürlüklü (HQ) filmleri akıcı ve çok kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz. Tabii ki 3D gözlüğe de ihtiyacınız olacak.

3D Video Player

Açabildiği video formatları:

AVI, MKV, WMV, ASF, 3GP, 3GP2, 3GPP, MP4, M4V, RM, RMVB, M2TS, MTS, TOD, WMV, MPG, MOV, FLV, VOB, IFO, QT

Boyut: 21.7 MB

Lisans: Demo

İndirmek için tıklayınız.

3- KMPlayer – Ücretsiz ve Türkçe 3D Film İzleme Programı

maxresdefault.jpg (1920×1080)

KMPlayer tıpkı VLC ve GOM Player gibi en ünlü video izleme programlarından biridir. Fakat yeni 3D desteğiyle rakiplerini geride bırakmıştır. Aynen VLC gibi netten indirdiğiniz tüm videoları açabilir ama artık 3D filmleri de açabiliyor.

KMPlayer içinde standart olarak gelen ayar ve varsayılan olarak kabul edilen Anaglyph 3D gözlükler ile videoları 3D olarak izleyebilirsiniz. KMPLayer ayarlar menüsünden elinizde bulunan gözlük tipine görede ekrandaki video filtrelemesini değiştirebilirsiniz. KMPLayer ekranında sağ tıkladığımızda çıkan menü yardımıyla 3D screen control sekmesinden gözlük tipine göre ekran filtrelemesini ve video görünürlüğünü değiştirebiliyoruz. Mevcut olan bu 2D HD videoları KMPlayer sol alt köşesindeki 3D tuşu ile kısa sürede 3 boyutlu özellik kazandırabilir ve yine aynı tuş ile gözlük tipleri arasında seçim yapabiliyoruz. KMPlayer’ın sunduğu 3D özellikleri şu an ki modern 3D televizyonlar ve pahalı 3D gözlükler ile benzer etki oluşturabiliyor.

Bu tarz programlar sayesinde artık 3D filmleri izlemek için 3D destekleyen televizyonlara gerek kalmadı. Bir gözlüğün yanı sıra bu programı yükleyerek bütün üç boyutlu filmleri bilgisayardan izleyin. Üstelik 2D filmleri 3D yapma özelliği de var.

Not: KMPlayer programının 3D film izleme özelliği ile ilgili tüm ayrıntıları Tamindir.Com’un inceleme sayfasından buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

26-04-2012-19-09-43-small.png (500×363)

3D’nin yanı sıra desteklenen diğer formatlar:

AVI, MKV (.mkv) , MP4 (.mp4, .m4v), FLASH (.flv), WMV (.wmv, .asf), RealMedia (.rm, .rmvb), QuickTime (.mov, .qt, .m4v, .mp4), 3GP (.3gp2, .3gpp, .3gp, .3g2), HD video (.m2ts, .mts, .tod, .wmv, .mpg, .mov), DVD (.vob, .ifo)

Boyut: 36.23 MB

Lisans: Ücretsiz – Bedava

Dil: Türkçe

İndirmek için tıklayınız.

Alternatif kaynaktan indirmek için tıklayınız.

4- X3D Player – 3D Video Oynatıcı

x3d-player_ana-menu_794x555.png (794×555)

Bu program sadece 3D videoları izlemek için özel olarak üretilmiştir. Yani tek bir hedefi vardır, o da üç boyutlu filmleri sorunsuz bir şekilde oynatmaktır. Üstelik 2D videoları 3D olarak izlemenize imkan tanıyor. Programın üç değişik ekran filtreleme özelliği ve iki değişik renk modu mevcuttur. Ayrıca piyasadaki bütün 3D gözlükleri desteklemektedir.

Boyut: 11.73 MB

Lisans: Demo

İndirmek için tıklayınız.


Yayımlandı

kategorisi