7-Zip İndir Türkçe Ücretsiz Dosya Sıkıştırma RAR Zip Açma Programı

2016-11-14_12-42-40

7-Zip programı dünyaca ünlü WinRAR ve WinZip programlarının başarılı bir alternatifidir. Bu başarısı ise hem Türkçe dil desteğine sahip olması, hem tamamen ücretsiz olması hem de işini gayet iyi yapmasından kaynaklanır.

7-Zip programıyla internetten indirilen ve içerisinde genellikle film, oyun, yazılım ve döküman gibi dosyaların yer aldığı tüm arşiv dosyalarını açabilir ve arşivden dışarı çıkartabilirsiniz. Çünkü 7-Zip programı RAR, ZIP, TAR, GZ, LZH, LZA, ARJ ve ISO gibi tüm popüler arşiv dosyalarını tanır ve destekler.

7-Zip programıyla sıkıştırılmış arşiv dosyaları da oluşturabilirsiniz fakat sadece kendi orijinal formatı olan 7-Zip arşiv dosyası oluşturuyor. 7-Zip formatı aslında RAR ve Zip formatından çok daha iyidir. Çünkü büyük boyutlu dosyaları RAR veya Zip yapmaya çalışırsanız, uzunca bir süre beklemeniz gerekir. Oysa 7-Zip programı onlardan çok daha hızlı çalışarak dosyaları sıkıştırır. Üstelik sıkıştırılan dosyanın boyutu Rar ve Zip dosyasına göre çok daha fazla azalır. Kısacası her bakımdan 7-Zip programı ücretli rakiplerinden çok daha hızlı çalışır ve kaliteli sonuç verir.

Herhangi bir dosyanın veya klasörün üzerine sağ tıklayarak açılan menüden 7-Zip formatında sıkıştırma yapabilir ve arşiv dosyası oluşturabilirsiniz. Böylece hem aynı konudaki çok sayıda dosyayı bir araya toplayıp daha düzenli bir hale getirir yani koleksiyon yaparsınız hem de boyutu düştüğü için internete daha hızlı yükleyip herkesle paylaşabilirsiniz.

7-Zip programı sayesinde oluşturduğunuz arşiv dosyalarına şifre de koyabilirsiniz. Böylece dosyaların güvenliğini sağlamış olursunuz.

İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8-8.1, Windows 7, Windows Xp, Vista

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 1 MB

7-Zip İndir

7-Zip Alternatif İndirme Linki

7-Zip Alternatif indirme linki 2


Yayımlandı

kategorisi