Açılıştaki hoşgeldiniz yazısını değiştirme nasıl yapılır?

Windows bilgisayarın açılışında gözüken hoşgeldiniz yazısı nasıl değiştirilir? Bu sayfada resimli anlatım yapıyoruz ve olabildiğince kısa ve öz şekilde açıklamaya çalışıyoruz.

Burada anlatılan yöntemi kullanarak hem Windows 10, hem Windows 8, hem Windows 8.1, hem Windows 7, hem Windows Xp, hem de Windows Vista’daki “Hoşgeldiniz” yazan yazıyı değiştirebilirsiniz.

Esas olarak yapacağımız işlem kayıt defterindeki bir kaydı değiştirmekten ibarettir.

Win+R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açınız. Açılan pencereye regedit.exe yazıp Enter tuşuna basın. Böylece Kayıt Defteri penceresi açılacaktır. Açıldığı zaman pencerenin sol tarafındaki menülerden aşağıdaki adrese gidin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Böylece pencerenin sağ kısmında girdiler karşınıza çıkacak. Bu girdiler arasından “LegalNotice Text” yazanı bulun ve bu kayıt üstüne çift tıklayın. Ufak bir pencere daha açılacak. Aşağıdaki resimde bu pencereyi görebilirsiniz. Bu pencerenin alt kısmındaki “Değer Verisi” kutusuna en çok 11 karakter olmak kaydıyla istediğinizi yazabilirsiniz. Yazdığınız şey Windows’un açılışında Hoşgeldiniz yazısı yerine çıkacaktır.

2016-07-21_15-50-11

 


Yayımlandı

kategorisi