Adaware Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Adaware programının kullanımı ve neye yaradığı ile ilgili kısa ve öz bilgiler paylaşacağım.

Adaware bir güvenlik yazılımıdır. Hem Türkçedir hem de ÜCRETSİZ.

Adaware programıyla bilgisayara bulaşan zararlı yazılımları temizleyebilirsiniz. Bu program bir antivirüs veya internet security programlarının yerini tutmaz ve onların yaptığı görevi tam olarak yapamaz. Fakat antivirüs programlarının arayıp da bulamadığı veya bulup da silemediği bir takım virüsleri Adaware programıyla temizleyebilirsiniz.

Adaware programını antivirüs programlarıyla birlikte sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Adaware genellikle Chrome, IE ve Firefox gibi web tarayıcılarına bulaşan ana sayfa virüsleri, araç çubuğu virüsleri, kimlik ve kredi bilgilerinizi çalan virüsler ile diğer reklam virüslerini silme konusunda başarılıdır.

Adaware Kullanımı

2016-08-15_16-11-04

Buraya tıklayarak programı indirin ve sürekli İleri butonuna tıklayarak normal bir programı kurduğunuz gibi kurun.

Programı çalıştırdığınız zaman yukarıdaki ana penceresi açılacak. Önce 1 numarayla gösterdiğim Tara butonuna tıklayın ve bilgisayarı taramasını bekleyin. Tarama bitince 2 numarayla gösterdiğim yerde bulunan zararlılar listelenecek. Ardından 3 numaralıTemizle butonuna tıklayın.

Günümüzde program siteleri ve teknoloji siteleri genellikle pek çok zararlı yazılımın silinmesi konusunda AdwCleaner programını tavsiye ediyorlar. Fakat benim şahsi fikrim Malwarebyte Anti Malware programıdır.


Yayımlandı

kategorisi