Ana Sayfa Sağlık Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Adetten Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

948
0

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: Bir kadının hamile kalması için yumurtlama döneminde olması gerekiyor. Bunun dışında kalan diğer günlerde hamile kalma ihtimali yoktur.

Çocuk yapmak istiyorsanız yumurtlama dönemini çok iyi hesaplamalısınız. Çünkü yumurtalıktan salınan yumurtalar eğer o sırada rahim içinde sperm yer alıyorsa, büyük ihtimalle bu spermlerle döllenecektir.

Kadınların yumurtlama günleri ise iki adet kanaması arasındaki döneme göre değişiklik göstermektedir. 28 gün arayla adet kanaması yaşayan bir kadın adet olduktan 16 gün sonra yumurtlamaktadır. Siz de kendi yumurtlama gününüzü kolayca hesaplayabilirsiniz. Ancak bunun için adetinizin düzenli olması son derece önemlidir. Düzensiz adet dönemleri olan kadınlarda, bir sonraki adet günü tam olarak tespit edilemeyeceği için yumurtlama günü de kesin bir şekilde tahmin edilememektedir. Eğer iki adet arasında geçen süreyi biliyorsanız ve adet kanamalarınız düzenliyse, bir sonraki adet gününüzden tam olarak 14 gün önce yumurtlama gününüz olacaktır.

Allah isteyen herkese sağlıklı ve vatana millete hayırlı çocuklar nasip etsin. Allah çok istediği halde uzun süredir çocuğu olmayanlara da yardım etsin ve dualarını kabul etsin.

Önceki İçerikGün Kurusu Kayısı Kaç Kalori?
Sonraki İçerikBoşanma dilekçesi verildikten kaç gün sonra mahkeme olur? 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz