Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır? Bilgisayarda ve Telefonda Android iPhone

Windows yüklü bilgisayarda klavyeden sonsuzluk işareti yapmayı anlatıyorum. Önce bilgisayarda sonra mobil telefonda (iPhone ve Android) sonsuzluk işareti nasıl yazılır kısaca göstereceğim.

Windows Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti

Klavyedeki Alt + 236 yada Alt Tuşu + 8734 tuşlarına birlikte basıp  sonsuzluk işaretini yazabilirsiniz. En kolay yolu isteyen bu sonsuzluk işaretini seçip kopyalayarak istediği yere yapıştırabilir.

Aşağıdaki tabloda hem sonsuzluk işareti hem de diğer özel karakterlerin klavyede hangi tuşlarla yapılacağı gösterilmiştir.

Bazı klavyelerde bu tuşlara basınca ▲ işareti çıkıyor. Eğer sizde bu oluyorsa o zaman aşağıdaki yolu takip ederek Karakter Eşlem penceresini açın.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem

Bu pencereden sonsuzluk işaretini (ebediyet simgesi) ve ihtiyacınız olan diğer özel karakterleri kolayca bulabilirsiniz.

Karakter Eşlem tablosunu açmanın bir diğer yolu ise Windows+R tuşlarına birlikte basmak ve açılan Çalıştır ekranına charmap yazarak Tamam‘a basmak.

Android ve iPhone Telefonda Sonsuzluk İşareti

Aşağıdaki videoda iPhone cihazında sonsuzluk işareti yapmanın en kolay yolu anlatılmıştır. Sadece 40 saniyelik kısa bir video.

Android’li telefonda Sonsuzluk işaretini yazmak için tek yapmanız gereken  işaretini kopyalayıp yapıştırmaktan ibaret. Bunun başka bir yolu yoktur.


Yayımlandı

kategorisi