Ana Sayfa Programlar AMD Ekran Kartı Hız Aşırtma Programları (GPU Overclock)

AMD Ekran Kartı Hız Aşırtma Programları (GPU Overclock)

737
0

Overclock işlemi Türkçe’de hız aşırtma olarak bilinir ve bu olay dikkatli bir şekilde yapıldığında bilgisayara doğrudan bir zarar vermeden bilgisayar bileşeninin hızını artırır ve böylece bilgisayarın genel performansı yükselir.

Eğer yeni çıkan oyunları açamıyorsanız yada donma takılma yapıyorsa, hız aşırtma işlemiyle tüm bu sorunları çözebilirsiniz.

Fakat her şeyin bir iyi bir de kötü yanı var. Hız aşırtma işlemi her ne kadar kısa vadede bilgisayara zarar vermese de, uzun vadede bilgisayar parçalarının ömrünü kısaltacaktır. Söz gelimi 10 yıl yerine 7 yıl falan ancak kullanabilirsiniz.

MSI Afterburner – Ekran Kartı Hız Aşırtma Programı

Hız Aşırtma amd programı

MSI Afterburner piyasadaki en iyi overclock yapma yazılımıdır. Windows bilgisayarlarda AMD marka ekran kartlarının hızını kolayca yükseltmek için bu programı kullanabilirsiniz.

Program size ana penceresinde şuan ki hız parametrelerini gösterir ve bu değerleri değiştirme seçeneği sunar. Mesela fan hızını, bellek hızını, işlemci hızını, güç limitini ve çekirdek voltajını değiştirebilirsiniz.

Hangi parametrelerin ayarlamaya açık olduğunu bilgisayara takılan ekran kartı modeli belirler. Neredeyse tüm AMD ekran kartlarıyla uyumlu çalışır. Ayrıca Nvidia ekran kartlarını da destekler.

Üstelik hız değerlerini değiştirmek için tek yapmanız gereken ekrandaki kaydırma çubuklarını sağa yada sola doğru çekmekten ibaret. Evet işlem bu kadar kolay. Değiştirdikten sonra değişiklikleri kaydedin. Dilerseniz özel profiller oluşturarak farklı durumlarda kolayca kullanabilirsiniz. En çok 5 farklı profil oluşturmaya izin veriyor.

Windows bilgisayarlar için MSI Afterburner programını indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız. İndireceğiniz dosyanın büyüklüğü yalnızca 37 MB boyutundadır.

MSI Afterburner İndirmek İçin Tıklayınız.


Alternatif AMD Ekran Kartı Hız Aşırtma Programları Overclock

Sapphire Trixx amd ekran kartı hız aşırtma programı

Sapphire Trixx İndirmek İçin Tıklayınız.


EVGA Precision XOC amd ekran kartı hız aşırtma overclock

EVGA Precision XOC indirmek için tıklayınız.


AMD Ryzen Master amd ekran kartı hız aşırtma programları

AMD Ryzen Master indirmek için buraya tıklayınız.

Önceki İçerikAndroid Saç Rengi Değiştirme Uygulamaları
Sonraki İçerikFotoğrafı Çizgi Karakter Yapma Karikatür Çizime Dönüştürme Programsız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz