Anasayfa Reklam Virüslerini Silme Tarayıcı Virüslerini Temizleme Programı Ücretsiz İndir

2016-07-24_03-55-41

Artık günümüzde bilgisayarı çökerten ve kişisel bilgileri çalan virüslerden daha çok reklam amaçlı virüs çeşitleri yaygınlaştı.

Anasayfanızı zorla değiştiren ve sizin değiştirmenize izin vermeyen virüslerden tutun da, arada bir otomatik olarak açılan pop-up tarzı reklam sayfalarına ve arama motorunuzu değiştiren virüslere kadar pek çok virüs çeşidi sizi başka sayfalara yönlendirerek göstereceği reklamlarla para kazanmanın peşinde. Aslında bu virüsler size ciddi ve kalıcı zararlar vermiyor ve bilgisayara önemli bir hasar vermiyor. Fakat ikide bir sizi rahatsız ediyor ve endişe etmenize sebep oluyor.

Her ne kadar bu virüsler sizin şahsi bilgilerinizi çalmasa da, kredi kartı bilgilerinizi çalmasa da veya bilgisayarı bozmasa da, yine de insanlar bu virüsleri temizleyerek kurtulmak istiyor.

Bu tarz virüsleri tespit etme ve silme konusunda en başarılı program Malwarebytes Anti-Malware programıdır.

Tamamen ücretsiz ve Türkçe olan bu programı aşağıdan indirebilirsiniz.

2016-07-24_03-56-02

Tarama işlemi biraz uzun sürüyor fakat bilgisayardaki tüm reklam virüslerini ve tarayıcı virüslerini tespit etmek sanıldığı kadar kolay iş değil. Sabrın sonu selamettir derler. Tarama işlemi bitince bulunan tehditler listelenir. Temizle butonuna tıklayarak tüm tehditleri bir kerede temizleyin.

Ben işim gereği sürekli her türlü websitede dolaştığım için sık sık reklam virüsleriyle başım belaya giriyor. Pek çok alternatif temizlik programı kullandım fakat en son Malwarebytes Anti-Malware programında karar kıldım. Gerçekten alanının en başarılı programıdır. Bu programın ücretli versiyonu da vardır ama bence satın almanıza hiç gerek yok. Çünkü ücretsiz versiyonu ile virüsleri tarayıp silebiliyorsunuz. Fakat otomatik güncelleme yapmıyor. Dolayısıyla programı kullanmadan önce veritabanını güncellemeniz kafi olacaktır. Zaten birkaç saniyede güncelliyor. Onun dışında ücretli versiyonu tehditler bilgisayara bulaşmadan koruyor fakat ücretsiz versiyonu bulaştıktan sonra bunları temizliyor. Bence satın almanıza hiç gerek yok.

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 21.8 MB

Malwarebyte Anti-Malware İndir


Yayımlandı

kategorisi