Ana Sayfa Mobil Android Android Arka Planda Müzik Video Çalma Uygulaması MP3 MP4

Android Arka Planda Müzik Video Çalma Uygulaması MP3 MP4

356
0

Normalde Android programda bir uygulama açık iken diğer pasif olur. Yani iki uygulamayı aynı anda çalıştırabilirsiniz ama aynı anda kullanamazsınız. Bu kısıtlamaya bağlı olarak telefonda müzik dinlerken yada video izlerken gelen WhatsApp mesajını açıp okumak istediğimizde, müzik veya Youtube videosu duruyor ve mesajı okuduktan sonra yeniden müziği açmak zorunda kalıyoruz.

Buna bir çözüm olarak arka planda müzik çalma uygulamaları geliştirildi. Bunlar arasında en iyisi tamamen ücretsiz olan ve Türkçe dil desteği de bulunan VLC Player uygulamasıdır.

Mesela VLC Media Player uygulamasıyla bir mp3 şarkıyı dinlerken, bir mp4 videoyu izlerken, yada bir Youtube videosunu izlerken, müziği durdurmadan dinlemeye devam ederken aynı zamanda instagram uygulamasını açıp fotoğraflara bakabilirsiniz.

Android için VLC Player İndirmek İçin Tıklayınız.

İndirdiğiniz bir vidoeyu yada mp3 şarkıyı VLC uygulamasıyla açıp dinlemeye başlayın. Uygulamanın ana penceresinde üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen yan yana 3 nokta simgesine yani Ayarlar’a tıklayın. Açılan menüde aşağıdaki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen seçeneğe tıklayın. Böylece en alttaki resimde sonuç yazan ok ile gösterildiği gibi, ufak bir oynatma penceresi görünecek ve siz diğer uygulamaları açıp çalıştırabileceksiniz. Bu ufak yürütme penceresini sağa sola doğru rahatça taşıyabilirsiniz.

Bu uygulamanın en iyi yanı ise, telefonu kilitleseniz bile yani ekranı kapatsanız bile, müzik çalmaya devam ediyor. Böylece şarjı daha uzun gidecek ve ekran ışığından rahatsız olmayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz