Ana Sayfa Mobil Android Android Gmail Hesabı Kaldırma Nasıl Yapılır? Telefonda ve PC’de

Android Gmail Hesabı Kaldırma Nasıl Yapılır? Telefonda ve PC’de

66
0

Merhabalar, bu yazımızda Android Gmail hesabı kaldırma konusunda siz değerli takipçilerimize yardımcı olacağız. Hem telefonda hem de bilgisayar gibi başka bir cihazda uzaktan Gmail hesabı nasıl kaldırılır ayrı ayrı gösteriyoruz.

Android’li telefonda Gmail hesabını kaldırmak için:

Çok kolay birkaç adımda bu işlemi halledeceğiz. Öncelikle telefonun üst menüsünü açmak için bildirim gölgesini aşağıya doğru kaydırın ve açılan üst menüden aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğimiz dişli çark simgesine dokunun. Bazı telefonlarda bu dişli çark simgesi sağ üst köşede bulunabilir. Böylece Ayarlar ekranı açılacak.

Açılan ayarlar ekranında Hesaplar seçeneğine giriş yapın.

Karşınıza gelen ekranda kaldırmak istediğiniz Google hesabını bulun ve üzerine dokunarak açın.

Bu açılan ekranda ise aşağıdaki resimde kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen Hesabı Kaldır butonuna basın.

Android’li cihazlarda Google hesabı nasıl kaldırılır diye soranlar için oldukça açık bir resimli anlatım sunduk. Dilerseniz şimdi diğer metoda bakalım.

Gmail Hesabı Uzaktan Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Eğer Android’li telefonu kaybettiyseniz yani yanınızda değilse, bir bilgisayar bulun ve web tarayıcı üzerinden Google hesabına (yani Gmail hesabına) giriş yapın.

Giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://accounts.google.com/signin

Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen sayfanın solundaki menüden Güvenlik seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde ok ile gösterildi.

Açılan sayfada Cihazlar bölümünün alt kısmındaki Cihazları yönet seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde bu seçenek gösterilmiştir.

Böylece karşınıza çıkan sayfada Google hesabınız ile giriş yaptığınız bütün cihazların listesi görünecek. Çıkış yapmak istediğiniz cihazı bulun ve aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen üç nokta simgesine dokunun. Açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Oturumu kapat seçeneğine dokunun.

Böylece bu cihazdan artık çıkış yaptınız ve tekrar giriş yapmak isterseniz şifrenizi girmeniz istenecek.

Önceki İçerikWindows 10 Webcam Kapatma Devre Dışı Bırakma
Sonraki İçerikiOS 13 Uygulamalar Nasıl Kaldırılır? Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz