Ana Sayfa Mobil Android Android İçin En İyi 7 Reklam Engelleme Uygulaması ve Tarayıcı

Android İçin En İyi 7 Reklam Engelleme Uygulaması ve Tarayıcı

4819
0

Uzun zamandır çok mecbur kalmadıkça mobil cihazlardan internet sitelerine girmiyordum. Nedeni ise birbiri ardına çıkan sinir bozucu reklamlar.

Bunlardan bazıları ufak bir pencere oluyor. Çarpıya basıp kapatıyorsunuz fakat telefonun ekranında çarpıya basmak birazcık uğraştırabilir. Zaten bu kadarla bitmiyor. Büyük bir ihtimalle hemen ardından tam ekran açılan bir reklam daha çıkacak ki, bu çok daha sinir bozucu. Çünkü çarpıya basmaya çalışırken, bu kez büyük ihtimalle reklama tıklayıp farklı bir sayfayı açmış olacaksınız.

Mesela internet haber sitelerinde genellikle bu acımasız ve insanı bezdiren reklam sistemi bulunuyor.

Peki reklamsız bir mobil internet için ne yapabiliriz?

Çeşitli uygulamalar mevcut. Bunların bazıları belirli bir web tarayıcı ile ortak çalışarak reklamları o tarayıcıda engeller. Bazıları ise başlı başına bir web tarayıcıdır ve otomatik olarak tüm reklamları kapatır.

Reklamları engellemek için şuan için piyasadaki en iyi 7 mobil uygulama şunlardır:

  1. Adblock Plus
  2. Free Adblocker Browser
  3. Adblock Browser
  4. AdGurd
  5. AppBrain Ad Detector
  6. AdAway – root only

Adblock Plus’ın Android uygulaması aslında sizin için yeterli olacaktır. Tek başına tüm reklamları kesin olarak engeller ve böylece internet sayfalarınız daha çabuk yükleneceği için internette gezinme hızınız da oldukça artacaktır.

yandex adguard android ile ilgili görsel sonucu

Fakat ben farklı ihtiyaçlardan dolayı Yandex’in Android tarayıcısını kullanıyorum. Reklamları engellemek için ise 4.sırada yer alan AdGurd uygulamasını yükledim. AdGuard uygulamasının desteklediği tarayıcılardan biri de Yandex olduğu için şanslıyım. Önce Yandex’i yükleyip, ardından AdGuard’ı yükleyin ve ayarlardan içerik korumayı aktifleştirin. Her iki uygulamada Türkçe’dir.

Android için Yandex tarayıcı indir

Android için AdGuard indir

Önceki İçerikBuzdolabının Işığı Yanmıyor Çözümü (Vestel Beko Bosch Samsung Arçelik LG)
Sonraki İçerikEymen Erkek İsmi mi? Erkek mi, Kız mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz