Ana Sayfa Bilgi Küpü Android Ne Demek? Kısaca Özet

Android Ne Demek? Kısaca Özet

1322
0

Google şirketinin geliştirdiği bir işletim sistemidir. Günümüzde milyonlarca kişinin cep telefonu ve tabletinde Android işletim sistemi yüklüdür. Android aslında Linux işletim sistemin taban yapısını kullanmaktadır. Zaten Android telefonların güvenliği ve hafızası tamamen Linux tarafından korunmaktadır. Android’in içerdiği diğer 4 parça ise Android Runtime, Kütüphane, Uygulama Çatısı ve Uygulama Katmanı’dır. Kısacası toplamda 5 parçadan oluşuyor.

Android işletim sistemi uygulama olarak APK dosya uzantısını destekler. Ayrıca Android sistemi JAVA teknolojisini destekler. Böylece Android’li telefonlar pek çok farklı uygulamayı çalıştırabilir. Android mağazasında binlerce ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalarla her türlü oyun ve program ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ücretli uygulamaları ücretsiz kullanmak için yani tıpkı bilgisayardaki full sürüm crackli programları kullanmak için Android telefona root atmak gerekiyor. Fakat root atılan telefon garantiden çıkıyor. Yine de milyonlarca insan telefonu rootlayarak full oyunları ve full uygulamaları yüklüyor. Android’i rootlamak için Kingoroot gibi başarılı ve ücretsiz bir programı kullanabilirsiniz.

Android her geçen gün geliştirilerek daha kullanışlı ve daha pratik bir hale geliyor. Her güncelleme belirli bir süre sonra sırayla tüm telefonlara otomatik olarak yükleniyor. Fakat dilerseniz otomatik güncellemeyi beklemeden manuel olarak siz de güncelleyebilirsiniz.

Şimdiye kadar çıkan bütün Android sürümleri adını şekerlemelerden ve tatlılardan almıştır.

Günümüzde artık Android’in 64-bit işlemcili sürümleri çıkmıştır.

Önceki İçerikDünyanın En Hızlı Arabası Kaç Basıyor? 2017
Sonraki İçerikEleman Online Telefon İletişim E-posta Adresi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz