Ana Sayfa Mobil Android Android Telefonda Chrome Eklentileri Yükleme ve Kullanma

Android Telefonda Chrome Eklentileri Yükleme ve Kullanma

261
0

Normalde Windows bilgisayardaki Google Chrome tarayıcısında kullandığımız eklentileri Android telefondaki Chrome tarayıcısına yükleyemiyoruz. Çünkü Android versiyonunda Chrome tarayıcısının eklenti desteği yok. Dolayısıyla hiçbir eklenti yüklenemez ve bunu aşmanın hiçbir yolu yok.

Peki Chrome eklentilerini Android telefonda kullanmanın bir yolu var mı?

Evet demokrasilerde çareler tükenmez. Eğer çok işinize yarayan bir Chrome eklentisini mobil telefonda kullanmak zorundaysanız, o zaman Kiwi Browser isimli web tarayıcıyı telefona yüklemeniz gerekiyor.

Her iki tarayıcı da temel altyapı olarak Google Chromium projesini kullandığı için pek çok yönden birbirine epey benziyorlar. Dolayısıyla Chrome üzerinde yüklenip çalışan eklentilerin hepsi Kiwi üzerinde de çalışır.

Ama buna rağmen Chrome hesabınızla Kiwi tarayıcısında hesap açamazsınız ve kayıtlı bilgilerinizi oraya aktaramazsınız.

Kiwi tarayıcısını çalıştırınca aşağıdaki gibi önce sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunun ve açılan menüden Eklentiler (Extensions) seçeneğine basın.

2019 07 19 16 52 14 1

Açılan ekranda bu kez sol üst köşedeki UZANTILAR yazan üç çizgi simgesine dokunun ve açılan menünün en altındaki Open Kiwi Web Store seçeneğine basın.

2019 07 19 16 58 34 3

Açılan ekranda tıpkı Chrome eklenti mağazasından eklenti yükler gibi, beğendiğiniz eklentinin üzerine tıklayın veya arama yaparak eklentinin sayfasına gidin. Açılan sayfada aşağıdaki 5 numaralı ok işaretiyle gösterilen Chrome’a ekle yazan butona basın.

2019 07 19 17 06 40 5

Açılan pencerede TAMAM butonuna basarak işlemi tamamlayın. Hepsi bu kadar basit.

Önceki İçerikSpotify Silinen Şarkıları Geri Getirme (Çalma Listesi Kurtarma)
Sonraki İçerikSpotify Geçmişi Silme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz