Ana Sayfa Mobil Android Android Telefonda Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Android Telefonda Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

50
0

Android’li telefonlarda resimlerin yedeğini almak için gerekli programlar nelerdir?

Çok sayıda fotoğraf ve video çekip galeriye kaydettiğimiz için zamanlar telefonun hafızası dolar ve yer kalmaz. Böyle durumlarda resimleri yedeklemek gerekir ki hafızadaki resimleri silip boş yer açalım.

Ayrıca telefonu kaybedebilirsiniz veya çalınabilir hatta bozulup hiç açılmayabilir. Böyle durumlar için de fotoğrafların yedeğini almak hiç fena fikir değil.

Android için fotoğrafları programsız yedeklemek mümkün mü?

Akıllı telefon konusunda fazla teknik bilgiye sahip olmayanlar veya ilk defa telefon sahibi olanlar bize basitmiş gibi gelen resimleri yedekleme işlemini bilmeyebilir.

Bu yazıda kısaca fotoğraflar nasıl yedeklenir anlatıyoruz.

2019 07 19 18 58 51 1

Android Resimlerin Yedeği Nasıl Alınır?


1- USB kullanarak: Eğer programsız olarak bu işi halletmek istiyorsanız, telefonun şarj etme kablosunu telefonun USB girişine takarak bağlantı kurun. Ardından bilgisayarda Bilgisayarım’a tıklayın ve açılan pencereden az önce taktığınız USB sürücüsünü bulup çift tıklayarak açın.

Açılan pencerede Resimler (veya Fotoğraflar) klasörünü bulun ve bu klasöre sağ tıklayıp kopyalayın. Ardından bilgisayarda istediğiniz bir sürücüye yada klasörün içine yapıştırın.

2- E-posta ile: Artık resimleri e-posta ile göndermek yoluyla yedeklemek kolaylaştı. Eğer elinizde çok fazla fotoğraf yoksa, bu sizin için ideal bir seçenektir.

3- Google Drive ile: Varsayılan Galeri uygulaması zaten direk olarak fotoğrafları Google Drive’a yüklemeye izin veriyor. Dolayısıyla tüm fotoğrafları ücretsiz olarak size sunulan 15GB’lık Google Drive alanınıza yükleyip yedeğini alabilirsiniz.

4- Google Fotoğraflar: Bu son seçenek sizlere tavsiye edeceğim en iyi çözüm yöntemidir. Google Fotoğraflar uygulamasını Android uygulama mağazasından yükleyebilirsiniz. 16 MP ve 1080p HD’ye kadar sınırsız sayıda fotoğraf ve videoyu ücretsiz yedekleme imkanı sunuyor.

2019 07 19 18 58 28 3

Önceki İçerikSpotify Geçmişi Silme
Sonraki İçerikİşte Apple’ın Yeni Ofisi (2020) – Foto Galeri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz