Android Telefonu Hızlı Şarj Etmek İçin Ne Yapılır?

Bu yazıca vereceğim bazı ipuçlarını uygulayarak cihazınızın normalde olduğundan çok daha çabuk bir şekilde şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan meseleye girmek istiyorum.

Mesela telefon şarj edilirken konuşma yaparsanız cihazın bataryası çabucak ısınır. Bundan dolayı batarya yavaşça ölür. Böylece artık zamanla telefonunuz uzun süre şarjda dursa bile cihazın tam olarak şarj edilmediğini fark etmeye başlarsınız. Tüm bu sebeplerden ötürü, siz siz olun ve kesinlikle telefon şarj olurken konuşma yapmayın, telefonu açık bırakıp yatmayın ve uyurken mutlaka telefonu kapatın.

Telefonun şarjının çabuk bitmesine sebep olan başka bir faktör de cihaza yüklediğiniz bazı uygulamalar ve dosyalardır. Telefonun RAM belleğini ne kadar çok doldurursanız, cihazın sabit diski yorulur ve cihazın tüm enerjisini tüketir. Böylece telefonun şarjı hemen biter. Bence en iyi çözüm telefonu şarj ederken uçak moduna almaktır. Uçuş moduna alınan telefonlar daha dengeli bir biçimde şarj edilir ve telefon açık olsa bile şarjın boşa gitmesini önler. Yine de hala en iyisi şarj ederken telefonu kapatmaktır. Ayrıca telefonun şarjı uyarı verdiği zaman hermen şarj edin ve sakın ola bitmesini beklemeyin.


Yayımlandı

kategorisi