Ana Sayfa Mobil Android Android Uygulama Gizleme Realme Huawei Samsung Redmi Poco

Android Uygulama Gizleme Realme Huawei Samsung Redmi Poco

173
0

Android’li akıllı telefonlarda belirli bir uygulama nasıl gizlenir?

Seçtiğimiz bir uygulama ana menüde, ana ekranda ve telefonun diğer yerlerinde görünmesin istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolunu anlatıyorum.

Realme ve Huawei marka telefonlarda yüklü olarak gelen Game Booster adlı bir uygulama oluyor. Bu uygulama eğer sizin cihazınızda yüklü değilse, telaşa gerek yok.

Ücretsiz ve reklamsız olan bu uygulamayı Realme’nin resmi sitesinden buraya tıklayarak APK dosyası şeklinde indirebilir ve telefona yükleyebilirsiniz. Realme tarafından üretilen resmi bir uygulama olduğu için zararsızdır ve gönül rahatlığıyla güvenip yükleyin.

Yükledikten sonra Game Space adlı uygulamayı çalıştırın ve gizlemek istediğiniz uygulamanın sağındaki anahtarını açık hale getirin.

Ardından Game booster ayarlarına girin ve “Hide apps&games from the app list” seçeneğini açık hale getirin. Alttaki resimde bu seçenek gösterilmiştir.

Böylece bir önceki adımda Game Space uygulamasına eklediğiniz yani anahtarını açık hale getirdiğiniz tüm uygulamalar artık telefonda gizlenmiş olacak.

Alternatif yöntem

Dilerseniz ücretsiz olan Applock- Fingerprint isimli uygulamayı yükleyebilirsiniz. Bu uygulamayla gizlemek istediğiniz bir uygulamayı önce kilitleyebilir yani açılması için parmak izi okuyucu, yüz okuyucu yada kilit deseni gibi bir şifre koyabilirsiniz.

Daha sonra ise kilitlemiş olduğunuz halihazırdaki bir uygulamayı gizlemeyi tercih edebiliyorsunuz.

Applock uygulamasını yüklemek için tıklayınız.

Alternatif yöntem 2

Son bir alternatif arayanlar ise Nova Launcher gibi bir uygulama yükleyin ve ardından gizlemek istediğiniz uygulama yada oyunun üzerine uzun süre basılı tutun. Açılan menüden edit (düzenle) butonuna basın ve uygulamanın hem ismini hem simgesini keyfinize göre değiştirin. Böylece başka bir uygulama sanılacağı için bir nevi gizlenmiş olacak.

Önceki İçerikWP Site Açılmıyorsa Tüm Eklentileri Devre Dışı Bırakma
Sonraki İçerikAndroid Video Oynatıcılar (Reklamsız)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz