Ana Sayfa Mobil Android Android WiFi Şifresi Öğrenme Rootsuz Görme

Android WiFi Şifresi Öğrenme Rootsuz Görme

1873
0

Android telefonda wifi şiresi nerede yazıyor, nasıl öğrenilir?

Hepimizin evde, iş yerinde, okula, spor salonunda, kafede yada arkadaşların evinde bağlandığımız farklı wifi ağları şifresiyle birlikte otomatik olarak kaydediliyor. Böylece aynı yere ikinci kez gidişimizde otomatik olarak internete bağlanıp giriş yapılıyor ve bizi bu zahmetten kurtarıyor.

Peki Android’li telefonda kayıtlı olan bu şifreleri görmek için ne yapılır?

Normalde güvenlik gerekçesiyle bu şifreler gösterilmez. Dolayısıyla başka bir arkadaşınız şifreyi girerek bağlanmak için sizden şifreyi istediğinde, ona yardımcı olamazsınız.

WiFi Key Recovery adlı ücretsiz uygulamayla bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.  WiFi Key Recovery programı cihazda daha önce kaydedilen tüm wifi internet şifrelerini gösterir. Üstelik kolayca arkadaşlarla paylaşma yani onlara gönderme imkanı da sunar.

Öncelikle Android uygulama mağazasından WiFi Key Recovery adlı ücretsiz uygulamayı yüklemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

WiFi Key Recovery Android İndir  

Yükledikten sonra uygulamayı açın. Açınca sizden Superuser erişimi isteniyor. Grant seçeneğine dokunarak bu izni verin. Böylece şimdiye kadar bu telefonla bağlanılan bütün wifi kablosuz internet şifreleri liste halinde gözükür.

Android Wifi Şifresi Öğrenme

Aşağıdaki ekran görüntüsü resminde ok işaretiyle gösterilen her bir psk, başka bir wifi ağının şifresidir. Her bir SSID ise wifi ağlarının ismidir. Şifresini öğrenmek istediğiniz wifi ağının adını SSID kısmına bakarak bulun ve o bölümdeki psk satırının karşısında yer alan şifreyi kopyalayın.
Android Wifi Şifresini Görme Nasıl Öğrenirim

Eğer listede çok fazla sayıda ağ varsa ve aradığınızın şifresini bulamıyorsanız, en üstteki SSID Quicksearch yazan arama kutusuna ağın ismini yani SSID kısmında yazan adı girerek aratıp hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.
Android Wifi Şifresi Nerede Yazıyor

Wi-Fi Şifresi Nasıl Kopyalanır Arkadaşa Nasıl Gönderilir

Şifrenin üzerine dokunun ve bir süre basılı tutun. Açılacak olan menüden Copy password seçeneğine tıklayın. Böylece şifreyi kaydedecek ve WhatsApp üzerinden şifreyi yapıştırarak istediğiniz arkadaşa yollayabilirsiniz.

Android Wifi Şifresi Görme
Önceki İçerikTelefonda İnterneti Paylaşıma Açma (Android iOS) Resimli Anlatım
Sonraki İçerikFotoğraf Boyutlandırma Programı Ücretsiz ve Kolay Basit

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz