Ana Sayfa Teknoloji Güvenlik Antivirüs Programı Güncellemenin Önemi

Antivirüs Programı Güncellemenin Önemi

1138
0

Tüm programları güncellemek gerekir fakat bunlar içerisinde güvenlik ile ilgili olan antivirüs programlarını güncellemek çok daha önemlidir.

Çünkü antivirüs ve internet security gibi güvenlik yazılımların üreten şirketler her gün düzenli olarak çalışıp mevcut virüslerin ve diğer zararlı yazılımların önlemini alıyor. Eğer siz antivirüs programını yükledikten sonra güncelleme yapmazsanız, en son peydahlanan virüslerden korunmanız çok zor olur. Çünkü antivirüs programları güncellenmez ise, yeni çıkan virüsleri tanıyamaz yani virüs olduğunun farkına bile varamaz.

Zaten bu bir yarış haline dönüştü. Güvenlik şirketleri mevcut virüsleri engellemeyi başardıkça, hackerlar yepyeni ve eskisinden daha tehlikeli virüs türleriyle karşımıza çıkıyor.

Ayrıca eğer antivirüs programının Windows işletim sistemi veya kullandığınız internet tarayıcısı ile herhangi bir problemi yada uyumsuzluğu varsa, bu sorunlar çeşitli güncellemelerle halledilir. Eğer güncelleme yapmazsanız, sizin antivirüs programınız uyumsuz olmaya ve sorun çıkarmaya devam eder.

Tüm bu nedenlerden dolayı antivirüs programın düzenli olarak güncellemek gerçekten çok önemlidir. Güncelleme ayarlarına girerek yeni bir güncelleme çıktığında otomatik olarak yüklenmesi için gerekli ayarları yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Önceki İçerikKaspersky Antivirüs 2017 Etkinleştirme Kodu Serial Ürün Anahtarı Lisans 3 Aylık Ücretsiz
Sonraki İçerikAntivirüs Programı Kurulumu Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz