Avea Dakika Sorgulama 2017

turk_telekom_aveanin_yuzde_10_payini_satin_aldi_1430324840_5195.jpg (650×386)

Faturalı hat kullananlarda tüm Avea tarifeleri ve kampanyaları için kaç dakika hakkı kaldığını öğrenmek isteyenler SES yazıp 5555’e SMS gönderebilir. Kalan internet kotasını öğrenmek için ise AKIKA yazıp 5555’e SMS göndermek yeterli olacaktır.

Faturasız hat kullanan abonelerde tüm Avea tarifeleri ve kampanyaları için kaç dakika, kaç MB internet yada kaç SMS mesaj hakkı kaldığını öğrenmek için  KALAN yazıp tarife ve kampanya dahilinde belirtilen kısa numaraya göndererek öğrenebilirsiniz.

Önemli Not: Öğreneceğiniz kalan dakika ve MB bilgisi 48 saat öncesine kadar olanları kapsar, son 48 saat bu kotaya dahil değildir.

Faturalı AVEA hatları için alternatif yöntem:

*124# faturalı hatlara özel kalan kullanım bilgisi sorgulama servisini kullanmak çok kolay, tek yapmanız gereken *124# tuşlamak ve arama tuşuna basmak, kalan konuşma, SMS, internet haklarınız anında cihazınızın ekranında…

AVEA KAÇ LİRA KALDI, NE KADAR LİRAM KALDIĞINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Bakiye Sorgulama Yöntemleri:

1. Online İşlemler: Hattınızda ne kadar TL kaldığını öğrenebilmek için Online İşlemler ‘i ziyaret edebilirsiniz.

2. Bilgi Mesajı: Ücretli yaptığınız her arama ve gönderdiğiniz her SMS sonrası, hattınızda kalan TL bilgisi, kullanım süresi vetutarı ile birlikte otomatik olarak ekranınıza gönderilmektedir. Bu hizmetten tüm faturasız hat aboneleri,herhangi bir işlem yapmadan ve ücret ödemeden faydalanabilmektedir.

Bu servis, tüm faturasız abonelerimize otomatik olarak tanımlanmaktadır. Servisi kullanmak istemiyorsanız Avea Müşteri Hizmetleri’ne Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak iptal edebilirsiniz.

3. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333‘ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

4. *123# ile bakiye sorgulamak için: *123#‘yi arayarak telefonunuzun ekranında mevcut TL miktarınızı görebilirsiniz.

5. Menüden bakiye sorgulamak için: Cep telefonunuzdaki “Servis” menüsünün altındaki “Asistan” menüsünü izleyip, “Kredi” menüsünden “Kalan” menüsünü seçerek, yolladığınız ücretsiz kısa mesaja gelen cevapla hattınızdaki kalan TL miktarını öğrenebilirsiniz.

Kalan bakiye bilgisi servisleri ücretsizdir.

AVEA FATURASIZ KALAN BAKİYEMİ NASIL SORGULARIM?

Kalan bakiye sorgulaması tüm kanallarda ücretsiz!

Online İşlemler

Hattında ne kadar TL kaldığını öğrenebilmek için Online İşlemler’i ziyaret edebilirsin.

Bilgi Mesajı

Ücretli yaptığın her arama ve gönderdiğin her SMS sonrası,   hattında kalan TL bilgisi, kullanım süresi ve tutarı ile birlikte otomatik olarak ekranına gönderilir. Bu  hizmetten tüm faturasız hat aboneleri, herhangi bir işlem yapmadan ve ücret ödemeden faydalanabilir.

Bu servis,  tüm faturasız abonelerimize otomatik olarak tanımlanır. Servisi kullanmak istemiyorsan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne Türk Telekom mobil hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak iptal edebilirsin.

9333

9333’ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattındaki bakiyeyi öğrenebilirsin.

*123#

*123#’yi arayarak telefonunun ekranında mevcut TL miktarını görebilirsin.

Menüden

Cep telefonundaki “Servis” menüsünün altındaki “Asistan” menüsünü izleyip, “Kredi” menüsünden “Kalan” menüsünü seçerek, yolladığın ücretsiz kısa mesaja gelen cevapla hattındaki kalan TL miktarını öğrenebilirsin.


Yayımlandı

kategorisi