Ana Sayfa Sağlık Baş Ağrısı Nasıl Geçer Limon, Baş Ağrısı İçin Limon Suyu

Baş Ağrısı Nasıl Geçer Limon, Baş Ağrısı İçin Limon Suyu

3251
0

İlaçsız baş ağrısını geçirmek mümkün. Her baş ağrısında hastaneye gidilmez. Bitkisel yöntemlerle baş ağrısı iyileşebilir.

Mesela baş ağrısı için limonun doğallığından faydalanabilirsiniz. Çünkü limonun sahip olduğu aromaterapi özelliği baş ağrısına karşı bire birdir.

3 bardak nane ve yarım limonun suyunu bardağa koyarak biraz bekleyin. Daha sonra elinize bir bez alın ve bu bardaktaki suda ıslatarak alnınıza koyun. 15 dakikada bir, bu ıslatma ve alna koyma işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Alternatif olarak, bir parça limon elde ovuşturularak macun kıvamına getirilir ve hem yüze hem de alna sürülür.

Bunların yanı sıra, uzmanların görüşüne göre, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebilir.

Limon ve Tuz Karışımı:

Himalaya kristal tuzu gibi kaliteli bir tuz ile limon suyunu karıştırın. Bu karışımı büyükçe bir bardak suyun içine dökün ve iyice karıştırdıktan sonra afiyetle için. Tadının çok kötü olduğunu kabul ediyorum fakat baş ağrınızı geçirecektir.

Himalaya tuzunda 84 adet mineral bulunmaktadır ve bunlar baş ağrısını geçirmekte etkili olmaktadır. Ayrıca Himalaya tuzu kandaki serotonin düzeyini arttırarak sinir sistemini güçlendirir, asit-alkali dengesini normalleştirir ve kendinizi moral olarak iyi hissetmenizi sağlar.

Önceki İçerikBaş Ağrısı Latince Ne Demek?
Sonraki İçerikBaş Ağrısı Mide Bulantısı Neye İşaret?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz