Bilgisayar Ekranı Küçüldü Büyüdü Windows 8 ve Windows 10

Öncelikle LCD monitörün üstündeki tuşlardan Auto butonuna basın. Böylece ekranı otomatik olarak ayarlayacak ve sorun düzelecek.

2016-08-17_17-41-06

Eğer Google Chrome tarayıcısında yazılar büyük veya küçük çıkıyorsa, Ctrl tuşuna basılı tutarak farenin tekerleğini ileri veya geriye doğru döndürün. Böylece en uygun boyuta gelene kadar yazıların büyüklüğünü kendinize göre ayarlayın.

Sorun devam ediyorsa, masaüstünde boş bir yere sağ tıklayın ve açılan menüden Ekran Çözünürlüğüne tıklayın.

2016-08-17_17-53-55

Burada Çözünürlük kısmındaki seçeneklerden ilk olarak Önerilen’i seçin ve Tamam‘a tıklayarak test edin. Eğer düzelmese diğer seçenekleri seçerek düzeltmeye çalışın.

2016-08-17_17-48-45

Sorun devam ederse yine masaüstüne sağ tıklayın ve bu kez açılan menüden en üstteki Görünüm seçeneğinin üzerine gelin ve sağında açılan pencereden büyük veya küçük simgeleri deneyerek sorunu düzeltmeye çalışın.

2016-08-17_17-57-21

Denetim Masası‘na girin ve Görünüm ve kişiselleştirme‘ye tıklayın. Oradan da Görüntü’ye tıklayın.

Denetim masası/ Görünüm ve kişiselleştirme/ Görüntü

Açılan penceredeki seçeneklerden daha küçük, orta ve daha büyük  seçenekleri işaretleyip ekranın düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Yukarıda anlattığım çözüm yöntemleri ekran büyüdü veya küçüldü yönünde yapılan tüm şikayetleri kesin olarak çözüme kavuşturacaktır. Bunların dışında başka bir sorun oluşması söz konusu olamaz.


Yayımlandı

kategorisi