Bilgisayar Oyunları Çalışması İçin Gerekli Programlar

learn-BuyingGuide.jpg (572×316)

Bilgisayarda oyun yüklemek için gerekli programlar nelerdir?

Peki ya bilgisayarda oyun açılması için gereken programlar hangileri?

Her oyuncunun bilgisayarında mutlaka olması gereken hatta olmazsa olmaz denilebilecek programların kısa bir listesini paylaşıyorum.

Bu programların yardımıyla oyun performansını artırarak daha iyi ve daha eğlenceli bir oyun deneyimi kazanabilir, takım (ekip) görüşmesi yaparak daha başarılı olabilir, oyunda ekran görüntüsü kaydedebilir ve dosyaları sıkıştırabilir yada CD’siz oyun oynayabilirsiniz.

1- Game Booster

game-booster-13.jpg (700×503)

Tümüyle bedava olan Game Booster çok başarılı bir oyun hızlandırıcısıdır.

Yeni çıkan büyük boyutlu oyunlar bilgisayarı kasıyorsa yada donmalar, takılmalar meydana geliyorsa Game Booster sayesinde oyunları rahat bir şekilde sorunsuz çalıştırabilir ve gayet hızlı bir biçimde oynayabilirsiniz.

Game Booster oyunları hızlandırmak için gereken tüm işlemleri kendisi otomatik olarak arka planda gerçekleştirir. Yani sizin ayar yapmanıza bile gerek yok.

Game Booster İndir

Üretici: Razor Cortex

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 51.82 MB

2- Daemon Tools Light

2016-07-30_12-33-36

Dünyanın en popüler sanal sürücü oluşturma yazılımıdır. Üstelik CD oluşturmadan önce kalıp dosyasının içine bakabilirsiniz. Deamon Tools sayesinde .iso ve .bin gibi kalıp dosyaları olarak indirdiğiniz bilgisayar oyunlarını CD’siz (DVD’siz) bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

Deamon Tools Light İndir

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 676 kb

TeamSpeak Client

1919__Teamspeak_2.png (800×600)

Daha çok oyunlarda klanlar arası görüşme gerçekleştirmek için kullanılan TeamSpeak programıyla çoklu oynanan internet (online) oyunlarında takım arkadaşlarınızla mesajlaşabilir ve sesli görüşmeler yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde kesinti olmaz, tamamen bedavadır ve hiçbir sınırlama koymaz.

TeamSpeak İndir

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 30.5 MB

Fraps

fraps-02-700x427.png (700×427)

Oynadığınız oyunları videoya çekmek için en iyisi Fraps programıdır. Programı yükleyin, ardından ayarları yapın, video kaydını başlatmak ve durdurmak için özel bir klavye tuşu belirledikten sonra oyuna girin.

Fraps İndir

Boyut: 2 MB

Lisans: Ücretsiz


Yayımlandı

kategorisi