Ana Sayfa Programlar Bilgisayarda Yüklü Programların Ayarlarını (Verilerini) Yedekleme Geri Yükleme Programı

Bilgisayarda Yüklü Programların Ayarlarını (Verilerini) Yedekleme Geri Yükleme Programı

415
0

CloneApp yazılımı bir yedekleme aracı değil. Yani bu yazılımı kullanarak bilgisayarın tamamına veya yüklü programlara yedekleme yapılmıyor. Peki bu program ne işe yarıyor diye soracak olursanız, tek görevi bilgisayarda anlık olarak yüklü yani kurulu olan bütün programlar içinden sizin seçtiğiniz programların tüm ayarlarını yedeklemek ve ilerde lazım olursa geri yüklemek.

Fakat bunu küçümsemek yanlış olur. Gerçekten çok işe yaradığı hatta hayat kurtardığı pek çok durum söz konusu.

CloneApp programı örneğin kutusunu işaretlediğiniz yüklü programların konfigürasyonlarını, kayıt defteri girdilerini (bunlara ürün anahtarı da dahil), sağ tık menüsü seçenekleri ve buna benzer tüm ayarları yedekler.

Böylece örneğin ileride bilgisayara format attıktan sonra aynı programları kurduğunuz zaman alışık olduğunuz tüm ayarları ve varsa programların lisans kodunu (serial) geri yükleyebilirsiniz.

2018 05 06 02 00 17 1

Programın ana penceresinde sol taraftaki menüde yer alan Select Installed seçeneğine tıklayarak, listedeki tüm yüklü programların hepsini tek tıkla seçebilirsiniz.

Dilerseniz yalnızca birkaç tanesini seçip diğerlerini boş bırakabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra soldaki menüde bulunan Backup seçeneğine tıklayıp ilerleyerek yedeğini alabilirsiniz.

İlerde lazım olursa programı açıp soldaki menüden Restore seçeneğine tıklayıp ilerleyerek tüm programların ayarlarını geri yükleyebilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 10 Şifremi Unuttum Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikBilgisayardaki Programları Yedekleme Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz