Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Bilgisayarda Yüklü Programların Listesini Almak Kaydetmek

Bilgisayarda Yüklü Programların Listesini Almak Kaydetmek

283
0

Windows işletim sisteminde kurulu olan bütün programların bir listesini görüntülemek ve bu listeyi TXT dosyası formatında bilgisayara kaydetmek çok kolay.

Bunun iki farklı yolu var.

Önce Başlat’ı açıp arama kutusuna PowerShell yazıp klavyeden Enter’a basın.

Açılan pencereye aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın ve klavyeden Enter tuşuna basın. Böylece aşağıdaki resimde olduğu gibi tüm yüklü programların tam listesini gösterecek.

Get-ItemProperty HKLM:\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\* | Select-Object DisplayName, DisplayVersion, Publisher, InstallDate | Format-Table –AutoSize

Ardından bu listeyi bilgisayara TXT dosyası olarak kaydetmek için aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın ve Enter’a basın.

Get-ItemProperty HKLM:\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\* | Select-Object DisplayName, DisplayVersion, Publisher, InstallDate | Format-Table –AutoSize > C:\Users\sizin kullanıcı adınız\Documents\dosyaismi.txt

Yukarıdaki komutu çalıştırmadan önce kırmızı renklerle gösterilen yerleri kendinize göre değiştirmeyi unutmayın.

İkincisinde CCleaner isimli Türkçe ve ücretsiz programı buraya tıklayarak bilgisayara kurun ve çalıştırın.

Açılan ana pencerenin solundaki Araçlar‘a tıklayın ve açılan pencerede Kaldırma‘ya tıklayın.

Böylece üstteki gibi tüm programlar listelenecek. Sağ alt köşedeki Save to text file butonuna tıklayarak bilgisayarda dilediğiniz yere kaydedebilirsiniz bu listeyi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz