Binomo İle Para Kazanılır mı? Güvenilir Yöntem midir?

Öncelikle Binomo yöntemi nedir, nasıl kullanılır ve Türkiye’de yasalara uygun mudur gibi sorulara kısaca cevaplar vererek işe başlayalım. Ondan sonra Binomo ile gerçekten ele avuca gelecek bir para kazanmak mümkün müdür yada ne kadar güvenilir bir yöntemdir ona değinelim.

Fiyatların aşağı yönlü veya yukarı yönlü olduğunu tahmin etme yöntemlerinden biri de ikili opsiyondur.

Binomo çok kısa özetlemek gerekirse; ikili opsiyon isimli finansal yöntemi kullanarak size para kazandıracağını iddia eden bir web sitesidir.

Fakat ikili opsiyon piyasası Türkiye’de şuan için yasal değil. Dolayısıyla Binomo sitesini kullanırken başınıza bir iş geldiği takdirde kanunlara başvuramazsınız.

Binomo’ya güvenmek doğru mu?

Ülkemizde yasal bir lisansı bulunmadığından dolayı güvenilir olduğunu kimse söyleyemez. Zaten ikili opsiyonun ülkemizde yasak olduğunu söylemiştik.

Ayrıca ŞikayetVar sitesi üzerinde Binomo ile alakalı çok sayıda mağduriyet yaşandığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Binomo sitesini ülkemizde Youtuber’lar yaygınlaştırdı. Bazıları öve öve bitiremiyor.

Binomo sitesiyle para kazanmak mümkün olabilir. Fakat sonrasında parayı çekerken büyük sıkıntı yaşıyorsunuz ve genellikle paranızı çekemiyorsunuz.

Zaten Binomo’nun merkezi kimsenin adını sanını bilmediği Şeyseller’miş.

Binomo ile yaşanan sıkıntılar üzerine yapılan şikayetlerde BDDK tarafından verilen cevap şöyle:

Bahis benzeri kazanma/kaybetme esasına göre kurgulanan ve internet siteleri üzerinden sunularak hizmet sağlayıcı tarafından kolaylıkla suiistimal edilme imkanı olan “ikili opsiyon” ve benzer nitelikteki işlemler ve hizmetler 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nda  sayılan  sermaye  piyasası  aracı  veya  faaliyeti  kapsamında  bulunmamakta,  dolayısıyla  Kurulumuzun  düzenleme ve denetleme alanına girmemektedir.

Yatırımcıların mağdur olmamaları için, internet siteleri yetkililerinin “ikili opsiyon” ve benzeri adlar altında sunulan ürün ve yürütülen faaliyetler için yakın zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisans alınacağı ve buna ilişkin çalışmaların yapıldığı yönündeki ifadelerini dikkate almamaları, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri beklenmektedir.

Bu kapsamda ikili opsiyon internet sitelerinde işlem yapılması halinde hak aranması sürecinde netice alınamayabileceğini de vurguladı. Kurul’un ifadesine göre yüksek kazanç vaadinde bulunan bu tür kuruluş veya internet siteleri herhangi bir lisansa sahip bulunmamakta, denetim veya gözetime tabi olmaksızın faaliyet göstermekte.

Sonuç olarak Binomo sitesinden uzak durun derim. Zaten yabancı sitelerde de olumsuz çok sayıda yorum yapılmış. Paranızı bu tarz yasadışı kumar sitelerine kaptırmak istemiyorsanız, sakın Binomo sitesine girmeyin. Evet yanlış duymadınız bu site sunduğu yöntemle yüksek kazanç ve yüksek kayıp ihtimali sağlıyor. Dolayısıyla kumar mantığı ile çalışıyor.


Yayımlandı

kategorisi