Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın? Beden Dili Belirtileri Test

Bazılarına göre insanları anlamak çok zor gelebilir. Özellikle de insanların sizin hakkınızdaki fikirleri ve düşüncelerini bilmek neredeyse imkansız görünebilir.

Fakat gerçek hiç de böyle değil. İnsanlar belirli davranışlar, düşünceler, duygular ve hareketler içinde olan canlılardan biridir ve çoğunlukla belirli koşullar altında sergileyeceği davranışlar tahmin edilebilir.

Zaten bir kütüphaneye yada kitap mağazasına girdiğiniz zaman beden diliyle ilgili çok sayıda kitap yazıldığını görürsünüz. Bunlar bir taraflarından uydurdukları şeyler değil. Nasıl ki diğer hayvanların belirli davranışlarını yorumlayıp ne istediğini anlıyorsak, aynı durum insanlar için de geçerlidir.

Peki bir kızın benden hoşlandığını nasıl anlarım? Bu mümkün müdür? Bunun bir yolu var mıdır?

Tabii ki mümkündür ve hatta bunu anlayabilmenin birden fazla yolu vardır.

1- Vücut Dili İle Bir Kızın Senden Hoşlandığın Anlayabilirsin


İnsan iletişiminin yüzde 90’ı sözsüz iletişimdir ve bunu da büyük oranda vücut dili oluşturur.

Evet arkadaşlar bu söylediklerim size abuk subuk bir şeymiş gibi gelebilir ama tam tersine bilimsel bir gerçektir.

Çok şaşırmış olabilirsiniz ama şimdilik bu şaşkınlığı bir kenara bırakıp konumuza odaklanalım.

Bir insanın hal ve hareketleri, duruşu ve bakışı onun duygu ve düşüncelerini ele verir. Her zaman büyük bir kesinlik söz konusu olmasa bile, genellikle işe yarar.

Örneğin bir kız eğer sizden hoşlanmışsa, otururken yada ayaktayken yüzü ya tamamen yada kısmen size dönük olur.

Genellikle gözleri üzerinizde olur. Göz teması kurması muhtemeldir ama bazı utangaç kişiler göz teması kurmaktan kaçınabilir.

Eğer sizinle bir muhabbeti varsa ara sıra bir yolunu bulup size dokunabilir. Mesela elinize değebilir veya şakayla karışık sarılabilir. Yani sizinle samimi olmaya çalışmaktadır.

Bir kız bir erkekten hoşlanmışsa yada onu önemsiyorsa, saçlarıyla oynar. Bu oynama farklı şekillerde olabilir. Çünkü saçlarını toparlaması ve size güzel görünmesi gerekiyor. Bunu da aslında bilinç dışı bir şekilde yaparlar. Yani düşünüp planlayarak yapmazlar. O yüzden bu harekete engel olamazlar.

Ayrıca sizden hoşlanan bir kız yakınlarınızda ise heyecan ve telaş duygularını aynı anda yaşar. Bu duyguları da gizlemek ellerinde değil ve bazen sakarlık yapabilir, dudağını ısırabilir yada bacaklarını istemsizce oynatabilir. Bunlar sizden hoşlandığını gösteren ama kesin olmayan hareketlerdir. Çünkü belki de sizden değil, yanınızdaki arkadaşınızdan hoşlandığı için bu hareketleri yapıyordur.

2- Sözcükler ve Dışa Vurum


Bir kız sizi beğeniyorsa, istem dışı olarak konuşurken size iltifat eder. Ya fiziğiniz yada karakteriniz ile ilgili övgü dolu sözler söyler.

Ayrıca konuşurken yine samimiyeti sağlamak amacıyla sıklıkla canım ve benzeri sözcükler söyler.

Üstelik senin özel hayatınla ilgili çok meraklı ve ilgilidir. Bunu da bu konularda sorduğu sorularla belli eder.

3- Bağ Kurma Çabası


Eğer bir kız sizden hoşlanıyorsa, eninde sonunda sizinle bağ kurmak için harekete geçecektir. Çünkü size bir şekilde yaklaşması ve yakınlık kurması gerekiyor.

Mesela sizinle birlikte bir şey yapmayı teklif edebilir. Örneğin eviniz yada iş yeriniz aynı güzergahta ise birlikte yürümeyi yada aynı vasıtaya binmeyi teklif edebilir.

Yada sinemada sevdiğiniz ortak filmler varsa, birlikte gitmeyi teklif edebilir.

Bunların dışında sizin iyi bildiğiniz ve becerdiğiniz bir şeyi ona öğretmenizi ısrarla isteyebilir. Böylece birlikte vakit geçirmeyi ve yakınlaşmayı planlamaktadır. Bunun da en iyi yolu ortak ilgi alanları bulmaktır.

Mesela siz rock müzik seviyorsanız, o da sevdiğini söyleyebilir. Siz kitap okumayı seviyorsanız, sizin için kitap okuma işkencesine bile katlanabilir ve böylece ortak ilgi alanı yaratabilir. Siz futbolu seviyorsanız, onu bile severek izlediğini iddia edebilir.

Evet sevgili arkadaşlar yukarıda anlattığım ipuçları büyük oranda doğru ve bu işin uzmanları tarafından bilinen şeylerdir.

Ama bunları yanlış yorumlama ihtimaliniz hiç de az değil. Bu nedenle ince eleyip sık dokumalısınız. Öyle birkaç vücut hareketine bakarak yada birkaç samimi sözüne güvenip sizden hoşlandığını düşünerek hemen kıza yürümeyin yoksa büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir veya ileride gerçekleşecek hayırlı bir olayı sırf erken davrandığınız için mahvedebilirsiniz.

Benim size verebileceğim en iyi ve en doğru nasihat şudur arkadaşlar.

Eğer bir kız sizden hoşlanıyorsa, bunu zaten her türlü anlarsınız arkadaşlar rahat olun.

Çünkü bunu bir şekilde size hissettirir. Dolayısıyla bu hissi yaşamadan sadece vücut diline ve birkaç lafına bakarak bu kız benden hoşlanıyor diye düşünüp yanlış işlere girişerek kendinizi rezil etmeyin.


Yayımlandı

kategorisi