Website ve Web Tasarım

Blogger “ads.txt” Dosyası Ekleme Resimli Anlatım

Merhabalar, bu yazımızda Blogger ads.txt dosyası ekleme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi artık Adsense bizi böyle bir dosya oluşturmaya zorluyor. Dolayısıyla ads.txt dosyası nasıl oluşturulur ve siteye nasıl eklenir bilmeniz gerekiyor.

Ama bu konuda hiçbir şey bilmiyorsanız, endişe etmeye gerek yok. Aşağıda resimlerle kısaca gösteriyoruz. Zaten Blogger platformunun ads.txt oluşturmak için özel bir seçeneği olduğundan dolayı hiç zorlanmadan kolayca yapabiliyorsunuz.

Öncelikle Blogger platformunda yönetici panelini açın ve Ayarlar‘a girin. Ardından Ayarlar menüsündeki Arama tercihleri‘ne tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 ve 2 numaralı oklar ile gösterildi.

Sonrasında Özel ads.txt seçeneğinin sağında yer alan Düzenle linkine tıklayın. Alttaki görselde 3 numaralı okla gösterildi.

Karşınıza gelen alana alttaki satırı olduğu gibi kopyalayıp yapıştırın.

Fakat burada mavi renkle gösterilen yere kendi yayıncı kimlik numaranızı yazın. Adsense hesabınızda bu numarayı bulabilirsiniz.

google.com, pub-yayıncı-kimliği-numaranız, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hepsi bu kadar basit ve kolay arkadaşlar. En baştan da dediğim gibi hiç zorlanmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız aşağıdan yorum yazarak bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu