Ana Sayfa Bilgi Küpü Boşanma Davası Açma Ücreti ve Masrafı 2020 (Güncel)

Boşanma Davası Açma Ücreti ve Masrafı 2020 (Güncel)

28
0

Günümüzde evlenmek ne kadar zorsa, boşanmak da hiç kolay değil. Bir kere belirli bir masrafı gözden çıkarmak gerekiyor.

Örneğin sadece Aile Mahkemesi’ne boşanma davası başvurusu yapmak için bile bu yıl itibariyle 44.4 Türk lirasını gözden çıkarmanız gerekiyor.

BoåŸAnma Davasä± Ile Ilgili Gã¶Rsel Sonucu

Eğer boşanma davasını bir avukat aracılığıyla yürütmek istiyorsanız, bunun için de hatırı sayılır bir miktarı ayırmanız şart. Her yıl avukatların alacağı asgari ücret belirleniyor ve hiç de az bir rakam değil.

Fakat eğer anlaşmalı bir şekilde boşanacaksanız, masrafınız diğerine göre yani çekişmeli boşanma davasına göre çok daha az olacaktır. Hatta anlaşmalı boşanma davasında tutacağınız avukatın bile alacağı ücret daha az olmaktadır.

Çekişmeli davalardaysa nafakanın belirlenmesi, tanıkların dinlenmesi, çocukların velayeti ve benzeri sebeplerden ötürü dava uzamaktadır. Çünkü taraflar kendi haklılıklarını ispat etmek için çok daha fazla uğraşırlar.

Bu yazıda kalkıp da anlaşmalı boşanma davasının toplam masrafı (ücreti) bu kadar paradır veya çekişmeli boşanma davasının masrafı şudur diyecek halimiz yok. Çünkü hangi avukatı tutacağınızı bilemiyoruz ve her avukat kendine göre farklı bir fiyat belirliyor. Bu nedenle avukat tutacaksanız fiyatı en baştan açıkça konuşup karar bağlayınız.

Önceki İçerikWampserver 2 of 3 services running hatası çözümü Windows 10
Sonraki İçerikReddedilen KOSGEB Projesine İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır? Orijinal Örnek Dosya İndir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz