Ana Sayfa Bilgi Küpü Buzdolabının Işığı Yanmıyor Çözümü (Vestel Beko Bosch Samsung Arçelik LG)

Buzdolabının Işığı Yanmıyor Çözümü (Vestel Beko Bosch Samsung Arçelik LG)

5346
0

Eğer buzdolabınızın kapağı açıldığında ışığı yanmıyor ise, aşağıdaki talimatları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

İlk olarak akla gelen şey tabii ki ampülün patlamış yada yanmış olmasıdır. Ayrıca buzdolabında elektrik kaçağı da olabilir. Bunun yanı sıra, ampüle elektrik veren sistem bozulmuş olabilir.

Problemin çözümü için alttaki adımları uygulayınız:

İlk yapılması gereken ampülü değiştirmektedir. İnternette buzdolabının markasını yazarak ve basit bir araştırma yaparak aynı ampülden kolayca bulup yerine takabilirsiniz. Gözünüze zor gözükmesin, zira gerçekten kolay bir iştir.

Eğer sorun elektrikte kaçak olması veya ampüle elektriği veren sistemin arıza yapması ise, sakın bunu kendiniz halletmeye kalkmayın. Hemen servisini arayarak yetkililerle görüşün.

Eğer ampülün sağında, solunda yada herhangi bir köşesinde yanmayı tetikleyen çıkıntı kırılmışsa yada eğilmişse, ampülün yanmamasına neden olabilir. Eğilen parçayı düzeltmeye çalışın. Kırılan parçayı da yapıştırmayı deneyebilirsiniz. İsterseniz kırılan parçanın yerine başka bir malzeme bile koyabilirsiniz. Eğer bunu beceremiyorsanız, yetkilileri arayarak bildirin. Muhtemelen servis ücretinin yanı sıra 5-10 lira bir masrafla bu işi kesin olarak çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Önceki İçerikPDF Sesli Okuma Programı İndir PC İçin Ücretsiz
Sonraki İçerikAndroid İçin En İyi 7 Reklam Engelleme Uygulaması ve Tarayıcı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz