Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Cannot Locate The Cd-Rom Hatası Çözümü Resimli Anlatım

Cannot Locate The Cd-Rom Hatası Çözümü Resimli Anlatım

323
0

Selam arkadaşlar, bu yazımda sizlerden sıkça gelen şikayetlerden biri olan bilgisayarda “Cannot Locate The Cd-Rom Hatası” hatasıyla ilgili kesin çözüm yöntemlerini paylaşıyorum.

Çoğunlukla oyun oynamak isteyenlerin karşılaştığı bir problemdir. Genel olarak oyunu yükleme sırasında oyunun CD-Rom’u görememesinden kaynaklanan bir hata olduğunu belirtmeliyim.

Cannot Locate The Cd-Rom Hatasının Çözümü İçin Ne Yapılır Nasıl Çözülür?

Eğer daha önce yüklenen bir oyunu açıp oynamak istediğiniz zaman bu hatayla karşılaşıyorsanız, en çok işe yarayan çözüm yollarını sizler için derledim.

Cannot Locate The Cd-Rom Hatası

Hata penceresinin içerisinde aşağıdaki gibi İngilizce bir mesaj yer almaktadır.

Please eject and re-insert the cd-rom, select ok and restart application.

Bu mesajın anlamı şudur: CD’yi CD-ROM’dan çıkartın ve tekrar takın. Ardından bu oyunu yeniden başlatın.

Fakat aslında bununla hiç alakası yok. Asıl problem oyunun ürün anahtarının girilmemiş olması, yani ilaçlamaya ihtiyaç duymasıdır.

CD’nin içinden çıkan ilacı girerek oyunu derhal çalıştırıp oynayabilirsiniz.

Bazen de Cannot Locate The CD-Rom hatasının sebebi dosya uyumluluğu sorunu olabiliyor. Eğer durum buysa, oyunun kısayol simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden dosya konumunu aç seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede EXE uzantılı dosyaya sağ tıklayıp açılan menüden uyumluluk Windows N.T şeklinde seçin.

Bunu yaptığınız anda sorun çözülmüş olacaktır.

Bu yazımda Cannot Locate The Cd-Rom Hatasının olası nedenlerini ve en muhtemel çözüm yöntemlerini kısaca anlatmaya çalıştım. Sormak istediğiniz her şeyi yorum yazarak aşağıdan sorabilirsiniz. Eğer sizin bu sorun için daha etkili bir çözümünüz varsa, lütfen onu da yorum yazarak bize iletin ve biz de bu sayfaya derhal ekleyelim. Böylece bu tarz sorunlar yaşayan herkese bir faydanız dokunmuş olur. Tekrar görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Önceki İçerikKlavyede Alt Gr Tuşu Ne İşe Yarar? Kısaca Tüm Görevleri
Sonraki İçerikBilgisayarı Zamanlı Kapatma Programsız Windows 10 ve Windows 8 İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz