Chrome eklenti kaldırma resimli anlatım

Google Chrome tarayıcısında eklentileri kaldırmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayınız.

Öncelikle Chrome tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki alt alta üç çizgi simgesine tıklayın ve açılan menüden Ayarlar’a tıklayın. Alttaki resimde gösterdim.

2016-07-26_20-16-43

Alttaki sayfa açılacaktır. Bu sayfanın sol tarafındaki Uzantılar’a tıklayın.

2016-07-26_20-18-53

Alttaki sayfa açılacak. Burada kullandığınız tüm eklentiler her biri bir satırı kaplayacak şekilde alt alta listelenmiştir. Mesela herhangi bir eklentiyi kaldırmak yerine pasif hale yani çalışmaz hale getirmek isterseniz, eklentinin sağındaki Etkinleştir yazan kutunun işaretini kaldırmanız yeterlidir. Böylece eklenti artık çalışmayı durdurur ve pasif hale gelen eklenti soluk (gri) bir renk ile gösterilir. Mesela aşağıda 1 numara ile gösterdiğim AdBlock eklentisini pasif hale getirince rengi soluklaştı.

Eğer herhangi bir eklentiyi tamamen kaldırmak isterseniz eklentinin sağındaki çöp kutusu simgesine tıklamanız gerekiyor. Tıkladığınız zaman ufak bir pencere çıkacak ve sizden eklentiyi silmek için onay isteyecek. Kaldır butonuna tıklayarak onay verince tamamen kaldırılacaktır. Mesela aşağıda IDM Integration Module eklentisini kaldırmak için 2 numarayla gösterdiğim çöp kutusu simgesine tıkladım ve hemen altında onay penceresi açıldı. 3 numarayla gösterdiğim Kaldır’a tıklayınca tamamen silinmiş oldu.

2016-07-26_20-20-32


Yayımlandı

kategorisi