Chrome Firefix IE Bellek Kullanımı Azaltma Programı

Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi popüler tarayıcıları kullananlar özellikle son yıllarda sık sık aşırı bellek kullanımından dolayı yer kalmadı hatasıyla karşılaşıyor. Böyle bir sorun olmasa bile, belleği etkili kullanamadığı için bilgisayar kasıyor ve yavaşlıyor hatta bazen donuyor ve reset atmak zorunda kalıyorsunuz.

All Browsers Memory isimli bu ücretsiz program bütün internet tarayıcılarının bellek kullanımını otomatik olarak optimize ediyor. Böylece internette daha hızlı gezinirken, bilgisayarınız da kasmıyor ve bellek hatası sorunu çözülmüş oluyor.

Program her şeyi otomatik olarak kendisi yapıyor ama isterseniz manuel olarak da kullandığınız web tarayıcısını seçip bellek kullanım miktarını belirleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimde görülmektedir.

browser usage controller

Alttaki resimde ise programını kullanmadan önce (resmin sol tarafındaki) ve kullandıktan sonra (resmin sağ tarafındaki) bellek kullanım oranları gösterilmektedir. Gördüğünüz gibi yüzde 74’ten yüzde 54’e kadar azaltmış ve bu gerçekten beklenilenin de üzerinde bir başarı.

Before and after comparison

All Browsers Memory İndir

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 1 MB


Yayımlandı

kategorisi