Chrome Kilitlenen Ana Sayfayı Değiştirme Sorunu Çözümü

2016-08-03_18-04-24

Google Chrome tarayıcısında ana sayfa kilitlendiyse ve değiştiremiyorsanız aşağıda anlatılanları aynen olduğu gibi uygulayarak bu sorunu %100 garantili olarak çözebilirsiniz.

İlk olarak aşağıda linkini verdiğim AdwCleaner programını indirip bilgisayara kurun.

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Boyut: 3.5 MB

AdwCleaner İndir

Programı açtığınız zaman ana penceresi aşağıdaki gibi görünecektir.

2016-08-03_17-42-22

Burada öncelikle 1 numara ile gösterdiğim Tara butonuna tıklayın. Tarama işlemi bitince 2 numara ile gösterdiğim Temizle butonuna tıklayın.

Temizlik bitince programı kapatın.

Ardından Chrome tarayıcısının adres satırına chrome://extensions/ yarazak klavyeden Enter tuşuna basın. Açılan eklentiler sayfasında ne işe yaradığını bilmediğiniz tüm eklentileri silin (kaldırın).

Daha sonra aynı sayfanın sol tarafındaki Ayarlar‘a tıklayın. Açılan sayfada birazcık aşağı doğru sayfayı kaydırın ve Arama motorlarını yönet‘e tıklayın.

Google Chrome ana sayfa değişmiyor - chrome varsayılan arama motoru değiştirme

Burada varsayılan arama motorunuzu değiştirerek Google yapın. Hatta Google dışındaki hepsini X (çarpı) işaretine tıklayarak silin.

Ardından Chrome tarayıcısının masaüstü simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler’e gelin.

2016-08-03_17-56-11

Açılan pencerede Hedef kısmında yazılan adresin sonunda chrome.exe’den sonra ne yazıyorsa hepsini silin. Üstteki resimde görebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra Chrome anasayfa kilitlenme sorunu tamamen çözülecektir ve tarayıcıya bulaşmış olan diğer virüsler de tümüyle temizlenmiş olacaktır.


Yayımlandı

kategorisi