Chrome Modem Arayüzü Nasıl Açılır? Modem IP No Öğrenme

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome modem arayüzü sayfası nasıl açılır sorusuna kısa ve öz bir cevap veriyoruz. Öncelikle farklı modemlerin farklı ip numaralarını kullandığını belirtelim. Dolayısıyla her modem markasına uyan bir çözüm yok. Ama size deyim yerindeyse balığı tutmasını öğreteceğiz. Yani herhangi bir modemin giriş ekranına gitmek için yazmanız gereken ip numarası nasıl bulunur resimli olarak göstereceğiz.

Yapacağınız işlem çok basit. Öncelikle klavyeden Windows + R kısayol tuşuna basın. Böylece Çalıştır isimli pencere açılacak. Bu penceredeki arama alanına cmd yazıp Tamam butonuna basın.

Alternatif olarak Başlat menüsünü açıp arama alanına Komut İstemi yazarak Enter’a basın.

Böylece aşağıdaki resimde gördüğünüz Komut İstemi penceresi açılacak. Burada ekrana ipconfing yazın ve klavyeden Enter’a basın.

Yukarıdaki resimde Default Gateway satırının sağında, ok işaretiyle gösterilen yerde modeminizin arayüzünü açmak için gereken ip numarası gösterilmiştir. Benim bilgisayarımda 192.168.2.1 adresidir.

Şimdi bu ip adresini Chrome tarayıcısının adres çubuğuna yazın ve Enter’a basın.

Ben bunu yapınca Airties marka modemin arayüz sayfası açılıyor ve kullanıcı adı ile şifremi girerek giriş yapabiliyorum. Ardından modemi yönetebiliyorum.

Alternatif olarak modemin marka ve modelini Google’da aratıp modem ip numarasını kolayca öğrenebilirsiniz. Ama her modemde işe yaramıyor. Bazı modemlerin bilgileri internette yok.

Örnek Google araması: Airties Air 5650TT modem giriş ip no.


Yayımlandı

kategorisi