Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Chrome şunu yapmak istiyor bildirimleri gösterme engelleme kapatma

Chrome şunu yapmak istiyor bildirimleri gösterme engelleme kapatma

88
0

Merhaba arkadaşlar, Chrome tarayıcısı genel anlamda dünyanın hala en iyi web tarayıcısı konumunda. Ama hiç kimse ve hiçbir şey mükemmel değildir kuralı burada da kendini gösteriyor.

Nitekim Chrome’un bir özelliği beni çok rahatsız ediyor. Bazı siteleri açtığımda adres satırının hemen altında “xxx sitesi şunu yapmak istiyor: Bildirimleri gösterme” şeklinde mesaj yazan bir pencere açılıyor. Buna İzin ver butonun tıklarsanız, ikide bir pencere açarak sizi rahatsız ediyor. Dolayısıyla hep Engelle butonuna basıyorum fakat sonuçta girdiğim her site için bu işlemi yapmak tam bir işkenceye dönüşüyor.

2019 07 14 01 11 23 1

Peki Chrome şunu yapmak istiyor bildirimleri gösterme kalıcı olarak nasıl engellenir ve nasıl kapatılır?

Artık girdiğiniz hiçbir sitede bu mesajı görmek istemiyorsanız yani her zaman için tamamen engellemek istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı kısaca anlatıyorum. Ben de aslında bugün öğrendim ve aynı dertten yakınan arkadaşları kurtarmak için vakit kaybetmeden paylaşmak istedim.

Aşağıdaki satırı kopyalayın ve Chrome’da yeni bir sekme açıp adres çubuğuna yapıştırın. Ardından Enter’a basın.

chrome://settings/content/notifications

Aşağıdaki Ayarlar -Bildirimler sayfası açılacak.

2019 07 14 01 06 53 3

Bu sayfada en üstteki Göndermeden önce sor (önerilir) seçeneğinin sağındaki anahtara tıklayarak kapalı hale getirin yani devre dışı bırakın. Böylece mavi renk yerine, beyaz (gri) bir renge dönüşecek ve Engellendi mesajı yazacak. Aşağıdaki resimde bunu görebilirsiniz.

2019 07 14 01 09 15 5

Böylece işlem tamamlandı ve bundan sonra hangi siteye girerseniz girin böyle bir rahatsız edici pencereyle karşılaşmayacaksınız. Geçmiş olsun. Bir teşekkürü çok görmeyin, hatta beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Onların da bundan faydalanma hakları var.

Önceki İçerikWhatsApp Silinen Kişileri Geri Getirme iPhone Android
Sonraki İçerikEvde Boy Uzatma Hareketleri Android Uygulaması (Bilimsel Yöntemler)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz