Chrome Tüm Sekmeleri Kapatıp Tek Bir Sayfada Toplama Eklentisi

Merhabalar, bu yazımızda Google Chrome tüm sekmeleri kapatıp tek bir sayfada toplama eklentisi hakkında sizlere yardımcı olacağız. Bu olağanüstü faydalı eklentimizin adı OneTab ve şuan halihazırda 2 milyondan fazla kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. Ayrıca bu eklentiyi oylayan 12 binden fazla kişi 5 üzerinden 4.6 puan vermiş. Yani Chrome’daki en yararlı ve en başarılı eklentilerden biridir.

Peki OneTab eklentisi ne yapıyor da bu kadar ünlü ve başarılı olmayı başarıyor?

Çok basit ama çok yararlı ve verimliliği arttıran bir iş yapıyor. Benim gibi pek çok bilgisayar kullanıcısı ya her gün yada zaman zaman onlarca hatta yüzden fazla sekmeyi aynı anda açma ihtiyacı hissediyor.

Böyle olunca da tarayıcı penceresinin üst kısmındaki sekme başları o kadar küçülüyor ki ve o kadar karışık bir hale geliyor ki, işin içinden çıkmak çok zor oluyor. Üstelik işlemcisi ve RAM belleği çok güçlü olmayan bilgisayarlar, böyle pek çok sekmenin açıldığı bir anda yavaşlama, donma hatta çökme yaşayabiliyor.

İşte bu noktada OneTab eklentisi devreye giriyor. Yukarıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen OneTab simgesine bastığınız anda, şuanda açık olan bütün sekmeleri kapatıyor ve sadece tek bir sekmede yani OneTab eklentisinin kendi sekmesinde kapatılan tüm sekmelerin linklerini listeliyor. Üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen yerde 67 adet sekmenin listelendiğini görebilirsiniz.

Böylece açmış olduğunuz bütün sekmelere aynı sırada tek bir tıklamayla ulaşabiliyorsunuz ve bu sekmeler kapatıldığı için RAM ile işlemci boşa çıktığından dolayı bilgisayarınız çok daha hızlı çalışıyor.


Yayımlandı

kategorisi