Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Çift Pozlama Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Çoklu Pozlama Fotoğraflar

Çift Pozlama Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Çoklu Pozlama Fotoğraflar

310
0

Bilgisayarda iki farklı resmi kullanarak kolayca çift pozlama fotoğrafları elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle tamamen ücretsiz olan Autodesk Pixlr programını buraya tıklayarak indirin ve bilgisayara yükleyip çalıştırın.

Ana penceresi açılınca “Open Image from Computer” butonuna tıklayın ve bilgisayardan ilk resmi seçip programa ekleyin. Ardından sol menüdeki Refine seçeneğine tıklayın ve Double Exposure seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde tıklamanız gereken bu son iki seçenek gösterilmiştir.

2018 05 05 00 31 24 1

Double Exposure seçeneğine tıkladığınız zaman sizden bilgisayardaki ikinci fotoğrafı seçip programa eklemeniz istenecek. Eklediğiniz zaman ise yeni eklenen fotoğraf ilk fotoğrafın üst tarafında gözükecek. Şimdi çift pozlama efektini oluşturmak için tek yapmanız gereken ikinci fotoğrafın saydamlık özelliğini ayarlamak. Bunun için de aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen opacity isimli kaydırma çubuğunu sağa-sola doğru çekerek kolayca ayarlayabilirsiniz.

2018 05 05 00 35 24 3

Dilerseniz soldaki menüde yer alan darken, multiply, color burn, color dodge, overlay gibi seçeneklere tıklayarak fotoğrafa farklı efektler verebilir ve daha güzel hale getirebilirsiniz.

Düzenleme bitince sol üst köşedeki File menüsünden Save seçeneğine tıklayarak çift pozlu fotoğrafı bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi 5 Çift Pozlama Programı (Ücretsiz Çoklu Pozlama Programları)
Sonraki İçerikÜcretsiz En İyi Ekran Videosu Çekme Kaydetme Programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz