Ana Sayfa Sağlık Çörek otu kremi nasıl yapılır?

Çörek otu kremi nasıl yapılır?

2349
0

Çörek otu yağının cilt sorunlarının tedavisinde oldukça faydası bulunmaktadır. Peki evde çörek otu yağı krem şeklinde nasıl hazırlanır ve vücuda nasıl uygulanır?

Çörek otu kreminin hazırlanışı:

Tamamen kuru olduğundan emin olduğunuz şişeye, o sırada öğüttüğünüz çörek otundan dolu dolu 2 yemek kaşığı dolduruyorsunuz. Üzerini kapak kısmına yakın bir mesafeye kadar zeytinyağı ile tamamlıyor ve kapağını kapatıyorsunuz. Bir hafta boyunca, günde birkaç kez çalkalıyorsunuz. Çörek otu yağınız kullanıma hazır.

Kullanmadığınız zamanlarda çalkalamaya devam edin fakat kullanmak istediğinizde, bir gün önce çalkalamayı bırakın ki tortusu dibe çöksün. Çünkü kullanırken tortu istemiyoruz! Başka bir ifadeyle duru bir yağa ihtiyacımız oluyor.

Son olarak, aldığınız ürün ya da malzemelerin kalitesiz ya da sahte olmadığından emin olun. Unutmayın ki kullandığınız malzeme ya da ürün ne kadar kaliteli ise aldığınız sonuçlar o kadar etkili, o kadar gözle görülür olacaktır.

Çörek Otu Maskesi Hazırlanışı

Çörek otunu robotta iyice un haline getirdikten sonra içerisine bal eklemelisiniz. Daha sonra merhem kıvamına gelene kadar karıştırmalısınız. Merhem kıvamını tutturduktan sonra bal eklemeyi kesin çünkü daha fazlası sizler için abartı olacaktır. Daha sonra bu karışımı küçük bir kutu içerisine alın ve 4 saat kadar dinlendirdikten sonra leke olan bölümlere sürün. Ortalama 15 ila 20 dakika arasında ciltte tuttuktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Günde 1 kez uygulamak sizlerin sivilce, yara lekeleri ve doğum lekelerinden oluşabilecek sorunsalların tümünü tedavi etme açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Önceki İçerikHamile Kalmak İçin Çörek Otu
Sonraki İçerikİzlesene.com’dan Video İndirme Programsız 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz