Ana Sayfa Teknoloji İnternet Dark Web Nedir? Kısaca Özet

Dark Web Nedir? Kısaca Özet

5
0

Dark Web kelimelerinin Türkçesi zaten ne olduğunu ortaya koyuyor. İnternetin karanlık yönü anlamına gelen Dark Web en hafifinden en ağırına kadar yasadışı işlerin döndüğü bir platformdur.

Dark Web sitesine giriş yapmak suç değil. Sonuçta bir suçu işlemedikten sonra kimse size ceza veremez.

Fakat bu siteden özellikle de çocukların ve gençlerin uzak durması gerekiyor. Çünkü içerisinde insanın aklını çelebilecek ve kolay para kazanma hayalleri kurdurarak belki de suça bulaştıracak pek çok içerik bulunuyor.

Fakat insanlar Dark Web platformuna giriş yapmak için Tor Browser kullanarak kimlik bilgilerini gizliyorlar. Dolayısıyla bu tip korkulardan bir nevi sıyrılıyorlar.

Uygunsuz içerik barındıran sitelere giriş, yasaklı sitelere giriş, çalınmış kredi kartı şifrelerinden oluşan listelerin parayla satıldığı bir alışveriş ortamı, sahtekarlar, dolandırıcılar, uyuşturucu tacirleri ve sapıklar. İşte Dark Web denilince akla gelmesi gereken şeyler bunlardır.

Zaten bu siteye girecekseniz İngilizceyi iyi bilmeniz gerekiyor. Aşağıdaki görselde Deep Web’in ne olduğunu mükemmel bir şekilde gösterilmiştir.

Bundan dolayı kimsenin bu siteyi ziyaret etmesini tavsiye etmiyorum. Hele hele çocuklar sakın ola yakınından bile geçmesinler. Sizlere çok büyük zararlar verebilecek, hayatınızı karartabilecek ve hatta hapse atılmasını bile sağlayabilecek içerikler barındıran bir platformdur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz