Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım DirectAdmin Şifre Öğrenme Görme Bulma

DirectAdmin Şifre Öğrenme Görme Bulma

505
0

DirectAdmin şifresini mi unuttunuz? DirectAdmin parolasını nereye kaydettiğinizi bilmiyor musunuz? Eğer DirectAdmin şifresini kaybettiyseniz ve öğrenmek yani görmek istiyorsanız, SSH bağlantısı yaparak SSH kodlarıyla kolayca gerçek şifrenizin ne olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

SSH bağlantısı için Putty programını kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu yazılımı Tamindir.com üzerinden indirmek için tıklayınız.

SSH bağlantısıyla sunucunuza bağlandıktan yani giriş yaptıktan sonra, mevcut şifrenizi öğrenmek için komut ekranına aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırın.

cat /usr/local/directadmin/scripts/setup.txt

Böylece aşağıdaki gibi bilgiler karşınıza çıkacak.

2018 05 30 22 41 17 1

Burada adminpass yazan kısımda DirectAdmin şifreniz gösteriliyor. Üstteki resimde gösterilmiştir. Dilerseniz Xftp programını buradan indirip kurarak ardından ssh bağlantısı yaparken girdiğiniz bilgilerle sunucu dizinine girerek ve üstteki adreste verilen scripts klasörünün içindeki setup.txt dosyasını açarak da şifreyi görebilir veya değiştirebilirsiniz.

Ayrıda doğrudan doğruya ssh bağlantısı üzerinden eski şifreyi bilmeye ve girmeye gerek kalmadan, direk olarak DirectAdmin şifresini değiştirmek için ekrana Passwd admin yazıp Enterlayıp daha sonra da iki defa yeni şifreyi girerek kolayca şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Önceki İçerikDirectAdmin Şifresini Unuttum Değiştirme SSH Kodu İle
Sonraki İçerikBelgedeki Aynı Satırları Bulma Silme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz