Ana Sayfa Bilgi Küpü Doğa Koleji Kimin? Yeni Sahibi Patronu Kimdir? Kime Satıldı?

Doğa Koleji Kimin? Yeni Sahibi Patronu Kimdir? Kime Satıldı?

1993
0

Doğa Koleji satıldı yeni sahibi Ömer Saçaklıoğlu kimdir?

Gazetelerde yer alan bilgilere göre;

Doğa Koleji!nin eski sahibi olan Fethi Şimşek aslında Nur cemaatinin kollarından Mehmet Kırkıncı Hoca’nın çevresinden Nesil ekolüyle bağlantısı bulunuyor.

Son yıllarda devlete paralel yapılarla yani derin devlet çetesiyle mücadele adına Fettullah Gülen cemaati ile ilişkisi olduğu düşünülen şirketlerin, kurum ve kuruluşların hepsi ya batırılıyor, ya devlete teslim ediliyor ya da içinde AKP’lilerin olduğu iş adamlarına devrediliyor.

Doğa Okulları’nın tamamının satıldığı açıklandı. Okulların kurucusu Fethi Şimşek, ellerindeki hisselerinin yüzde 100’ünün Ömer Saçaklıoğlu’na satıldığını duyurdu.

ÖMER SAÇAKLIOĞLU KİMDİR MESLEĞİ NE?

Ömer Saçaklıoğlu, Metal Yapı Konut markasıyla inşaat ve gayrimenkul sektöründen faaliyet gösteriyor.

Ömer Saçaklıoğlu’nun ailesi aslen tüccar. Şanlıurfa doğumlu. Urfa’da babası tüccar ve büyük et imhalathaneleri var. Daha sonra İstanbul’a gelen Saçaklıoğlu ailesi İstanbul’da da bu işlerine devam ediyor.

Daha sonra AYGAZ bayiliği yapmaya başlayan aile Koç’un en büyük AYGAZ bayisinin sahibi oluyor.Anadolu’ya likit gaz taşımacılığı yapmaya başlayan aile buradan kazandığı bütün parayla Ömer Saçaklıoğlu’na İstanbul’un her yerinden arsa alıyor. 1980’de Florya’da ilk apartmanını inşa eden Saçaklıoğlu bugün Metal Yapı Konut’un patronu.

Kaynaklar:

İnternethaber.com

Sehirmedya.com

 

 

Önceki İçerikRecep Tayyip Erdoğan Boyu Kaç CM?
Sonraki İçerikMuhammed Ali boksu ne zaman bıraktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz