Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım Domain Yönlendirme Kontrol Sitesi (Programsız) Toplu Alan Adı Yönlendirme Testi

Domain Yönlendirme Kontrol Sitesi (Programsız) Toplu Alan Adı Yönlendirme Testi

584
0

Web sitenizin alan adını başka bir domaine yönlendirdikten sonra kontrol etmekte fayda var. Fakat tek bir tarayıcıdan yada tek bir cihazdan kontrol etmek yerine tüm cihazlardan ve tüm tarayıcı türlerini kullanarak domain yönlendirmenin başarılı olup olmadığını test etmek çok daha iyi olacaktır.

Bunun için toplu olarak tüm alan adlarını girip aynı anda tek bir seferde kontrol edebileceğiniz en iyi online servis olan Bulk Redirect Checker Tool sayfasını kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Bulk Redirect Checker Tool sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

En üstteki 1 numaralı ok ile gösterdiğim boş kutuya alan adlarını yani domainleri her satıra bir domain gelecek şekilde alt alta girin. Bir kerede en fazla 100 alan adını sorgulayabiliyor.

Ardından 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim seçeneğe tıklayarak alan adlarını test etmek istediğiniz cihazı veya tarayıcı türünü seçin. Mesela Chrome, Firefox, IE, Safari, Opera gibi tarayıcıları veya iPhone, Nokia yada Android’li telefonları seçebilirsiniz. Son olarak 3 numarayla gösterdiğim analyse yazan butona tıklayın.

Bulk Redirect Checker Tool in action

Sonuçlar tıpkı yukarıdaki gibi Results bölümünde gösterilmektedir. Burada girdiğiniz her domain yani alan adı (URL) için yönlendirme işleminin başarı durumuyla ilgili detaylı bilgiler ve parametreler sunulmaktadır. Bu bilgileri bilgisayara CSV dosyası olarak kaydetmek isterseniz, en alttaki Download Result yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Önceki İçerikResimleri 360 Derece Fotoğraf Yapma Sitesi Programsız 360 Dereceye Dönüştürme
Sonraki İçerikEn İyi Altyazı Oluşturma Sitesi Programsız Altyazı Düzenleme ve Hazırlama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz