Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Dosya Uzantısı Bozuldu 2017 Çözüm Burada

Dosya Uzantısı Bozuldu 2017 Çözüm Burada

1202
0

Bilgisayarı kullandıkça sabit diskte sürekli yeni işlemler yapılır. Mesela çok sayıda program yükleyip sonra kaldırınca ister istemez sistemde bazı bozulmalara yol açabilir. Bunun en bariz örneklerinden biri de dosya uzantılarının bozulmasıdır.

Farklı dosya türlerinin uzantısı bozulduğu zaman farklı çözüm yöntemlerini denemek gerekli.

Örneğin eğer resim dosyaları bozulduysa ve açamıyorsanız, öncelikle dosyaya sağ tıklayıp “yeniden adlandır” seçeneğine tıklayın. Ardından dosya isminin sonundaki uzantıyı png veya pjg yaparak açmaya çalışın.

Eğer olmadıysa, Picasa veya bilgisayarın içinde hazır olarak gelen Paint programıyla resmi açmaya çalışın. Hala açılmadıysa, Combofix programını yükleyerek bilgisayara virüs taraması yaptırın. Belki de dosya uzantısının bozulmasına sebep olan şey amansız bir virüstür.

Tüm bunlara rağmen hala resimleri açamıyorsanız, sistem geri yükleme yapabilirsiniz. Bu linkteki sayfada nasıl yapıldığını resimlerle anlatmıştım. Büyük ihtimalle sorunu çözecektir.

Eğer dll uzantılı bir dosya bozulduysa veya eksik olduğu için hata veriyorsa, dünyaca ünlü DLL indirme sitesi olan DllDownloader.Com sitesine girerek eksik yada bozuk dosyayı yeniden indirin ve ilgili yere atın.

Eğer dosya uzantısı tamamen bozulmuşsa yani dosyanın kodları bile bozulmuş ise, o zaman son çare File Extension Fixer isimli ücretsiz programla dosyayı onarmaktır.

Boyut: 543 kb

Lisans: Ücretsiz

File Extension Fixer İndir

Önceki İçerikCübbeli Ahmet Nerede Oturuyor? 2017
Sonraki İçerikDosya Uzantısı Bulma Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz