Ana Sayfa Teknoloji İnternet Dropbox Benzeri Alternatif Siteler 2017

Dropbox Benzeri Alternatif Siteler 2017

1224
0

Dünyanın hala en popüler bulut depolama servislerinden biri olan Dropbox ücretsiz olarak sadece 2 GB alan sunduğu için yeterli gelmiyor. Üstelik son dönemde Dropbox ile ilgili bazı güvenlik açıkları olduğuna dair bilgiler yayınlanıyor. Bu ve başka nedenlerden dolayı Dropbox’tan memnun değilseniz ve buna benzeyen başka alternatif servisler arıyorsanız, 2017’nin en iyi 5 alternatifini burada paylaşıyorum.

dropbox alternative 2016

1- BOX

Ücretsiz verilen alan: 10 GB. Hem masaüstü hem mobil desteği mevcut. Aynı hesapta masaüstü ve mobil verilerinizi senkronize edebilirsiniz. Sürükle bırak desteği mevcut. Bir kerede yükleyebileceğiniz dosyanın boyutu en fazla 250 MB olabilir. Yüklenen dosyaları internette başkalarıyla paylaşabilirsiniz ve onlar da indirebilir.

dropbox alternative


2- Tresorit

Dünya çapında 10 binden fazla şirketle çalışan global bir dosya senkronizasyon ve paylaşım servisidir. Uçtan uca şifreleme desteği mevcuttur. Bu özellik Dropbox’ta yok. Üstelik Tresorit şirketi sizin yüklediğiniz dosyalar hakkında hiçbir şekilde en ufak bir bilgi toplamaz. Tamamen habersizdir. Daha çok şirketler ve iş adamları için uygundur. Neredeyse hacklenemez bir sisteme sahiptir.
dropbox alternative 2017


Dropbox alternative 2016
3- Google Drive

Ücretsiz daha fazla alan isteyenler için Google en iyi Dropbox alternatiflerinden biridir. Herkese bedavaya tam 15 GB bulut depolama alanı veriyor. Üstelik cep telefonu ve tabletlerden de bu alana ulaşabiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Üstelik sahip olduğu antivirüs sistemi sayesinde yüklenen dosyaları güvenlik taramasından geçirip virüslü olanları tespit ediyor ve başkalarının indirmesine izin vermiyor. Dilerseniz başkalarının Google Drive hesabına yüklediği dosyaları bilgisayara indirmeden doğrudan doğruya kendi Google Drive hesabınıza aktarabilirsiniz. Yüklenen dosya ve klasörlerin linkini internette paylaşarak başkalarının indirmesini sağlayabilirsiniz.

dropbox alternative 2016
4- Mega

Pek çokları için en iyi Dropbox alternatifi olarak bilinir. Her üyeye ücretsiz olarak tam 50 GB alan veriyor. Uçtan uca şifreleme desteği ve HTML5 desteği mevcut. Bu servisin Chrome ve Firefox için özel eklentileri de mevcut. Böylece işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapabiliyorsunuz. Tabii ki diğerleri gibi, Mega’nın da masaüstü ve mobil uygulamaları mevcut. Aynı şekilde, yüklenen dosyaları internette paylaşabilirsiniz.

dropbox alternative 2015
5- ByteBX

Üst düzey güvenlik önlemleri ve responsive web dizayn desteği bulunan yenilikçi bir servistir. Bu nedenle mobil cihazlardan dosya yüklemek veya indirmek için hiçbir uygulama yüklemeniz gerekmiyor. Uygulamasız olarak sitenin responsive arayüzünden faydalanarak tüm işlemlerinizi hem bilgisayardan hem cepten rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan alan 2.5 GB. BitTorrent ağlarından dosya indirme desteği mevcut. Ayrıca 100 GB’lık bir klasörü bile zip dosyası olarak indirmeye izin veriyor.

Önceki İçerikiPhone Torrent İndirme Nasıl Yapılır (JailBreaksiz)
Sonraki İçerikİki Resim Arasındaki Farkı Bulma Oyunları 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz