Dropbox Silinen Dosyaları Kurtarma

Merhabalar, bu yazımızda Dropbox silinen dosyaları kurtarma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Ünlü bir bulut depolama servisi olan Dropbox ücretsiz sürümünde sınırlı bir alan verdiği için zamanla yerin dolmasından dolayı, işe yaramadığı düşünülen gereksiz dosyaları silmek zorunda kalabiliriz. Bazen de yanlışlıkla işe yarayan bir dosyayı sileriz.

İşte böyle durumlarda Dropboxt’tan silinen dosyaları geri getirmek zorunda kalabiliriz.

Dropbox yanlışlıkla silinen dosya nasıl kurtarılır?

Dropbox hesabınıza giriş yapın ve soldaki menüden Files (Dosyalar) seçeneğine tıklayın. Alttaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir.

Karşınıza çıkan sayfada yine soldaki menüden Deleted files (Silinen Dosyalar) seçeneğine tıklayın.

Böylece silmiş olduğunuz dosyaların listesi görünecek. Dropbox hesabınızdan sildiğiniz dosyalar 30 gün boyunca burada saklanır yani tamamen silinmez ve geri yüklenebilir.

Burada benim 1 adet silmiş olduğum dosya görünüyor. Bu dosyanın hemen solunda bulunan ve 3 numaralı ok ile gösterilen kutuyu işaretleyip ardından 4 numaralı ok ile gösterilen Restore (Kurtar) butonuna basarak bu dosyayı kurtarabilirsiniz.

Böylece soldaki menüden My files (Dosyalarım) seçeneğine tıklayınca artık bu kurtardığınız dosyayı listede göreceksiniz.

Eğer silmiş olduğunuz bir dosyanın 30 gün boyunca burada saklanmasını istemiyorsanız ve hemen kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, yine dosyanın solundaki kutuyu işaretleyip bu defa 5 numaralı ok ile gösterilen Permanently delete (kalıcı olarak sil) seçeneğine tıklamanız yeterlidir.


Yayımlandı

kategorisi