Ana Sayfa Bilgi Küpü Dünyada Çok Az Bilinen Güzel Yerler 2017

Dünyada Çok Az Bilinen Güzel Yerler 2017

1151
0

Dünyanın 7 harikasını hepimiz biliriz. Peki hepsi bu kadar mı? Yani dünyanın en güzel yerleri bunlardan ibaret mi? Tabii ki değil.

Banaue Pirinç Terasları (Filipinler)

Pirinc Teraslari Banaue 1

Ifugay Dağları’nda yer alan pirinç teraslarının 2000 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. Filipinlerde yaşayan yerli halkın ataları yapmıştır. Denizden 1500 metre yüksekte yer alan Banaue Pirinç Terasları 10 bin kilometrekareden daha büyük bir alanı kaplar. Günümüzde hala bu teraslarda yerli halk tarafından bir takım sebzeler yetiştirilmekte ve pirinç ekilmektedir.

Birçokları tarafından dünyanın 8.harikası olarak gösterilmektedir.
Sigiriya (Sri Lanka)

2016-11-04_14-04-52

Sigiriya ismi aslan kayası anlamına gelir. Bu yapı antik taşlardan ve saray harabelerinden meydana gelmiştir. Yapının etrafında bahçeler, depo ve tarihi kalıntılar yer alır. Sri Lanka’nın yedi dünya mirasından biri olan Sigiriya tam olarak Kral Kassaba zamanında yapılmıştır.

Herkül Kulesi (İspanya)

Herkul Kulesi 07 Th 4

İspanya’nın Galiçya bölgesinde yer alan Herkül Kulesi bu dünyada görebileceğiniz en güzel yapılardan biridir. Geçmişte ta Roma İmparatorluğu döneminde deniz feneri şeklinde kullanılmıştır hatta hala bu görevi görmektedir. İspanya’nın en popüler tarihi yerlerinden biridir ve 1791 yılında tamir edilmiştir.

Torun (Polonya)

Torun 6

Torun antik kendi yalnızca Polonya’nın değil, Dünyanın en muhteşem yapıları arasında yer alır. Buna rağmen çok az bilinen bir tarihi güzellik olan Torun kenti Vistula Nehri’nin üzerine inşa edilmiştir. Dünyanın Güneş etrafında döndüğünü bulan ve ilk kez açıklayan Kopernik bu kentte doğmuştur. Torun kentinin özelliği sadece orta çağdan kalması değil, aynı zamanda kendine has estetik görünümüdür.

Leptis Magna (Libya)

9A85Ab74505B0Afd59691B748Ecff468 8

Yine Roma İmparatorluğunun inşa ettiği antik kentlerden biridir. Dünyanın hiç bilinmeyen veya çok az bilinen tarihi yerlerinden biri olan Leptis Magna Libya’nın All Khues şehrinde yer alır.

Eğer fırsatınız olursa, ölmeden önce mutlaka bu 5 yeri ziyaret ediniz.  Göreceğiniz manzaralar karşısında bizlere teşekkür edeceğinizden eminiz.

Önceki İçerikEn İyi Android Duvar Kağıtları 2017 HD En Güzel Duvar Kağıdı İndir
Sonraki İçerikDamar Tıkanıklığı Tedavisi Kısaca Özet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz