Ana Sayfa Bilgisayar Oyunları Düşük Donanımlı PC İçin Oyunlar (Düşük Sistem Gereksinimli) 2019-2020

Düşük Donanımlı PC İçin Oyunlar (Düşük Sistem Gereksinimli) 2019-2020

40
0

Günümüzde yeni çıkan oyunlar çok yüksek donanımlı bilgisayarlarda ancak rahatça oynanabiliyor. Fakat bu tarz bilgisayarlar çok pahalı olduğu için almak çok zor. Üstelik dolar krizinin yaşandığı şu günlerde neredeyse imkansız hale geldi.

Peki dizüstü bilgisayarlarda (laptop) yada eski tip düşük donanıma sahip bilgisayarlarda rahatlıkla oynayabileceğiniz oyunlar yok mudur? Tabii ki var, hem de bir sürü.

Bir kere 2004 yılına kadar çıkan bütün oyunları düşük donanımlı her bilgisayarda sorunsuz oynayabilirsiniz. Mesela Half Life bunlar arasında size tavsiyemdir.

Bu yazıda sizlere 2019 yılı itibariyle bugüne kadar çıkmış tüm oyunlar arasından düşük sistem gereksinimli en iyi oyunları liste halinde sunuyoruz.

Undertale

1- Undertale

İskeletle buluşma ve köpek evcilleştirme gibi aktivitelerin olduğu çok eğlenceli bir RPG türü oyundur. Satın alırsanız, daha fazla seçenek de sunuyor.


Darkest Dungeon

2- Darkest DungeonZindanın karanlık köşesinde grubunuzla yaşayacağınız korkunç olaylar karşısında akli dengenizi korumak için çok mücadele edeceksiniz. Sizi çok korkunç görevler bekliyor. Gerilimi yüksek bir oyun olan Darkest Dungeon’un en kötü yanı ise öldükten sonra en baştan başlamak.


Thimbleweed Park

3- Thimbleweed Park

Farenin imlecini ekranda gezdirip tıklamalar yaparak oynanan (point-and-click türü) bir oyundur. Bu oyunda çözmeniz gereken çok sayıda bulmaca sizi bekliyor. Açık uçlu bir oyundur ve sıkıştığınızda yeni bir yol bulunabilir.


Stardew Valley

4- Stardew Valley

Çiftlik oyunudur. Sebze yetiştirebilir, tavuk besleyebilir, komşularla tanışabilir aşık olup evlenebilirsiniz.


N++

5- N++

Aksiyonu oldukça yüksek olan bir yapboz platform oyunudur. Bu oyunda ninjayı kontrol ediyorsunuz ama bu ninja çok hızlı ilerliyor.

Yolunuza birçok katil robot çıkıyor hatta aniden üzerinize fırlıyor. Onlardan kaçarak aynı zamanda altınları toplayarak ilerlemeye çalışıyorsunuz.


Heat Signature

6- Heat Signature

Göreviniz uzay gemilerine sızmak. Bu uğurda gardiyanları yok edecek ve türlü aletlerle görevi gerçekleştirmek için elinizden geleni yapacaksınız. Amacınız uzay gemilerinin yaşattığı kaosa son vermek.


Torment: Tides of Numenera

7- Torment: Tides Of Numenera

Günümüz dünyasının bundan 1 milyar yıl sonraki adı 9.Dünya’dır (The Ninth World) ve siz bu dünyaya bir taşın içerisinde gönderiliyorsunuz. Bu diyarda fantastik yaratıklar, farklı ırklar ve insanlar bir arada yaşıyor. Teknoloji son derece gelişmiş. Kırılan taşın içinden çıkıp kendinizi ve dünyayı tanımaya çalışıyorsunuz.

Oyunun hikayesinde geçen, “Yörüngeden düşen bir göktaşından doğdun. Bir zamanlar, bin yıllar boyunca ölümü kandırmayı başaran Değişen Tanrı tarafından ele geçirmiş olduğu bir bedende ama yeni bir zihinle hayata gelmişsin,” cümleleri her şeyi özetliyor.

Ünlü bir RPG oyunudur.


The Binding of Isaac: Rebirth

8- The Binding Of Isaac: Rebirth

Bu oyunun konusu annesi ile yaşamakta olan ufaklık Isaac’in hikayesidir. Günün birinde tanrı annesine oğlunu kurban etme emri verir. Bunu öğrenen Isaac evdeki tünelden kaçmaya çalışır. Ama tünel hiç de tekin bir yer değil. Zorlu bir kaçış serüveni sizleri bekliyor.


Sunless Sea

9- Sunless Sea Geçmişte Viktorya döneminde derin bir okyanusu araştırıyorsunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse; tek kişilik hayatta kalma, keşif ve rol yapma oyunudur.

Unterzee’de köpekbalığı, denizanası bilimum deniz mahlukatını avlayıp, uzak limanlar arası ticaret yapıp, cehennemin fallen london’daki büyükelçiliğiyle akçeli (pardon echolu) işlere girebildiğiniz (cehennemde gerçekleşen devrimden sonra sürülmüş deviless’i elçiliğe geri getirmek dahil, -bildiğin aristokrasiyi yıkıp cumhuriyet kurmuşlar-) muhteşem bir roguelike.
Önceki İçerikHoI4 Hileleri İnsan Gücü İnşaat Can Savaş Ekipman Politika Araştırma
Sonraki İçerikEkip Android İçin Sağlık Personeli Uygulaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz