E-Destek (IHS) Alan Adı Yenileme (Süresini Uzatma) Resimli Anlatım

Merhabalar, bu yazımızda sizlere E-Destek (IHS) alan adı yenileme yani süresini uzatma konusunda yardımcı olacağız. Üzerinde numaralandırılmış ok işaretlerinin bulunduğu görselleri takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

Alan adını vakti gelmeden önce yenilemekte fayda var. Çünkü eğer domain süresi biterse, siteniz kapalı kalabilir ve birkaç gün boyunca reklamlardan para kazanmadığınız için ekonomik anlamda zarar edebilirsiniz. Ayrıca sitenin günlerce kapalı kalması Google SEO açısından çok zararlıdır.

E-Destek (IHS) Domain Nasıl Yenilenir?

Öncelikle Kısayollar bölümünü açıp Alan Adlarım seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir.

Açılan sayfada yenilemek yani süresini uzatmak istediğiniz alan adının sağ tarafında bulunan Yönet butonuna tıklayın. Alttaki resimde 2 numaralı ok işaretiyle gösterildi.

Karşınıza gelen ekranda Muhasebe İşlemleri bölümüne gelin ve Kontrat Yenile seçeneğine tıklayın. Alttaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilmiştir.

Sonrasında ödeme işlemini tamamlayarak alan adı süresini seçtiğiniz yıl boyunca uzatmış olacaksınız. Hepsi bu kadar basit arkadaşlar.


Yayımlandı

kategorisi