Ana Sayfa Bilgi Küpü E-Devlet Miras Veraset Sorgulama Resimli Anlatım Android iPhone PC

E-Devlet Miras Veraset Sorgulama Resimli Anlatım Android iPhone PC

44
0

Merhabalar, bu yazımızda E-Devlet Miras Veraset Sorgulama olayına açıklık getiriyoruz. E-Devlet sitesinde miras ve veraset sorgulaması nasıl yapılır bilmeyenler için kısaca resimlerle anlatıyoruz.

Önce Android’li ve iPhone model telefonda nasıl yapıldığını anlatalım, hemen ardından bilgisayarda veraset sorgulamayı gösterelim.

Telefonda E-Devlet Miras Veraset Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki ana sayfası karşınıza gelecek.

2019 08 02 01 38 32 1

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen arama simgesinin üzerine parmağınızla dokunun. Böylece aşağıdaki gibi arama ekranı açılacak.

2019 08 02 01 41 30 3

Burada 2 numaralı ok ile gösterilen arama alanına veraset yazın. Böylece otomatik olarak arama yapacak ve Veraset İlamı Sorgulama seçeneğini gösterecek. Yukarıdaki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen bu seçeneğin üzerine dokunun. Alttaki resimde gördüğünüz ekran karşınıza çıkacak.

2019 08 02 01 43 37 5

Burada 4 numaralı ok ile gösterilen alana miras bırakan kişinin tc kimlik numarasını girin. Ardından 5 numaralı ok ile gösterilen SORGULA butonuna basın. Hepsi bu kadar basit.

Bilgisayarda E-Devlet Miras Veraset Sorgulama Nasıl Yapılır?

2019 08 02 01 22 23 7

 

E-devlet sitesine bilgisayarda web tarayıcıdan buraya tıklayarak giriş yapıyorsanız, yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ana sayfadaki arama kutusuna veraset yazın ve otomatik olarak gösterilecek seçeneklerden en üstteki Veraset İlamı Sorgulama (Adalet Bakanlığı) seçeneğine tıklayın. Üstteki resimde 1 ve 2 numaralı oklarla gösterdiğimiz şekilde yapın.

Veya direk olarak aşağıdaki linke tıklayın ve giriş yapın. Sonuçta kestirmeden aynı sayfaya gideceksiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/adalet-veraset-ilami-sorgulama

Böylece karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak.

2019 08 02 01 26 32 9

Burada 3 numaralı ok ile gösterilen yere miras bırakan kişinin tc kimlik numarasını girin ve ardından 4 numaralı ok ile gösterilen Sorgula butonuna basın.

 

Önceki İçerikViral Nedir? Kısaca Viral Olmak Ne Demek? Özet
Sonraki İçerikYoutube’da Adıma Video Yayınlanmış Nasıl Kaldırırım?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz